Ankara'da Şanlıurfa Tanıtım Günleri! Memleket Hasreti Çekenler, Şanlıurfa Kültürünü Merak Edenler Tanıtım Günlerini Kaçırmayın!

Başkent Millet Bahçesi'nde Şanlıurfa Tanıtım Günleri gerçekleşecek. 15-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik 4 gün boyunca sürecek.  

İsot yeme yarışmacı ve sıra gecesi olaca

Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Şanlıurfa’nın geleneksel el sanatları, yemekleri, halkoyunları, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerleri tanıtılacak. Öte yandan başkentliler, 15-18 Eylül tarihleri arasında Şanlıurfa Tanıtım Günleri çerçevesinde isot yeme yarışması, sıra gecesi gibi etkinlilerin tadını doyasıya çıkarabilecek.

"Ankaralı bizi tanısın istedik"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Hem Şanlıurfalı hemşehrilerimizle bir kaynaşma olsun istedik hem de Ankaralı bizi tanısın istedik. Hem müziğimiz, gastronomimiz burada hem de kültürümüzü aldık getirdik. Ama her zaman ifade ediyoruz. Bütün bunların aslını görmek istiyorsanız Şanlıurfa’ya gelmeniz lazım. Çünkü dünyada Şanlıurfa’dan başka 12 bin yıllık geçmişi olan başka bir şehir yok. Göbeklitepe insanlığın başlangıcının sıfır noktası olarak kabul edilen tarihi eserlerin bulunduğu bir mekan. İnsanlık nasıl yaşamış diye düşünüldüğünde Göbeklitepe’yi bir görmek gerekiyor” ifadelerini kullandı."

“Şanlıurfa’nın özel, el yapımı ve yerli ürünlerini buraya getirdik"

Şanlıurfa'nın el yapımı ürünlerini sergileyen Ali Dinanet  “Şanlıurfa’nın özel, el yapımı ve yerli ürünlerini buraya getirdik. İnşallah Şanlıurfa’yı burada tanıtacağız. Bütün hemşehrilerimiz, Ankaralı vatandaşlarımız, bizi sevenler ve bütün burada yaşayanlar gelsinler. Şanlıurfa Tanıtım Günleri’nde, Ankara’da bizi görsünler. İnşallah kısmet olursa geldiklerinde memnun kalacaklar. Biz de bu konuda inşallah memnun oluruz” dedi.

- Medya Başkent, Gündem bölümünde yayınlandı
https://medyabaskent.com/haber/12120493/ankarada-sanliurfa-tanitim-gunleri-memleket-hasreti-cekenler-sanliurfa-kulturunu-merak-edenler-tanitim-gunlerini-kacirmayin