Yüzünde Ne Var Senin?

Yüzünde Ne Var Senin?

Yüzünde ne var senin? Dış görünüş her şey midir? Sorun nereden kaynaklanıyor? Şekilcilik ruhsal bozukluk belirtisi midir? Tüm bunlar ve daha fazlası yazımızda…

Yüzünde Ne Var Senin? Dış görünüş her şey midir? Sorun nereden kaynaklanıyor? Şekilcilik ruhsal bozukluk belirtisi midir? Tüm bunlar ve daha fazlası yazımızda…

Biçime sıkı sıkıya bağlılık olarak tanımlanan şekilcilik, içeriği önemsemeden sadece biçime önem veren görüştür. Çocukluk döneminde öğrenilen bu davranış biçimi ciddi ruhsal bozukluklara sebep olmaktadır. İlerleyen yaşlarda şekilci insanların sert tutumuna maruz kalan insanlarda ruhsal yalnızlık ve intihara eğilim artmaktadır.

cil.jpg

TEKTİPÇİLİK HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

‘Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi, bütün dünyayı aydınlatırdı.’ diyen Tesla’yı şuan sanırım daha iyi anlıyoruz. Sosyal medya etkisinin günden güne her yerde hissedildiği bu dönemlerde şekilcilikte hız kesmeden devam ediyor. İnsanları tek bir kalıba sokmak için ellerinden geleni yapan bu tarz insanlar asla karşısındaki insanların duygularını düşünmüyor.

Şekilcilik herkesi etkisi altına almakla birlikte, insanları da kendilerinden uzak bireyler haline getiriyor. Kişi kendi özgün taraflarını bulamazsa bu girdaba giriyor ve çıkmakta zorlanıyor. Bir iş görüşmesine gittiğinizi düşünün. Orada dış görünüşün ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Maalesef insanların büyük kısmı şeklini beğenmediği yemeğin tadını bile merak etmiyor.

albino.jpg

LİNÇ EDİLİYOR MUSUNUZ?

Sosyal medyada ‘her şeyi ben bilirim’ciler türedi. Her yerdeler ve insanların moralini bozmak için her zaman iş başındalar. Senin saçın yok, senin burnun büyük, kilolusun, seninle kimse evlenmez, yüzünde ne var öyle! Amaç olmadan yapılan bu saldırılar her geçen gün daha da fazlalaşıyor.

Yapmanız gereken sadece duymamak ve görmemek. Siz olduğunuz halinizi biliyorsunuz ve bu halden memnunsunuz, öyle değil mi? Memnun olmadığınız elbette dış görünüşünüzde sizi rahatsız eden yerleriniz olabilir. Fakat bunu asla onların eline koz olarak vermeyin. İnsanlar kırılan cama daha çok taş atarlar.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.