Sağlığa Giden Yolda 3 Önemli Adım

Sağlığa Giden Yolda 3 Önemli Adım

Sağlığa giden yolda 3 önemli adım... Fikirlerimizi değiştirdiğimizde sağlık konusunda endişemiz kalmayacaktır. Peki sağlığa giden yolda 3 önemli adım nedir?

Sağlığa giden yolda 3 önemli adım...

Fikirlerimizi değiştirdiğimizde sağlık konusunda endişemiz kalmayacaktır. Peki sağlığa giden yolda 3 önemli adım nedir? 

1- SAĞLIK ÜZERİNE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GELİŞTİRİN.

Bedeninize kulak verin ve kendinize nazik davranın. Şimdiye kadar inandığınız düşünce kalıplarından vazgeçin ve ‘öz’ e yönelin. Kendinizi iyi dinlerseniz, sorunu daha kolay çözebilirsiniz. Unutmayın ki sağlık, kendinizle olan ilişkinizin aynasıdır.

saglikli-insan1-001.jpg

İçinizdeki rehbere sevgiyle kulak vermelisiniz. Korkunun karın ağrısına, kendini kabul etmemenin sivilcelere, cinsel suçluluk duygusunun AIDS’e, eskiyi atmamanın bağırsak sorunlarına yol açtığını biliyor muydunuz?

Yaşamı terk etme arzusu= Alzheimer Hastalığı

Haz yoksunluğu, yaşam korkusu=Anemi

Kendinden nefret etme=Anoreksi

Hayata güvenmeme=Anksiyete

Boğulmuşluk hissi, bastırılmış gözyaşı=Astım

Kirli ve sevgisiz hissetmek=Siyah noktalar ve daha birçoğu…

2- BEDENİNİZİ VE KENDİNİZİ ÇOK SEVİN

Tatlı ve sevgi dolu düşünceler ve cümleler iyileşme yolculuğumuzu başlatır. Kendinizi çok sevdiğiniz zaman bedeninize de iyi bakmaya başlarsınız. Sağlığınız, kendinizle ve dünyayla kurduğunuz bağlarla sağlamlaşır ve güçlenir. Kendinize ve bedeninize şefkat duyduğunuz da olanlara inanamayacaksınız.

saglikli-insan-2-001.jpg

Sevgi, mucizevi bir tedavi yöntemidir. Öncelikle kendinizle ilgili olumsuz gördüğünüz her şeyi bir kağıda yazın ve bunları düzeltmek için bebek adımları atın. Başlamalısınız! Değişmenin en sağlam adımını ancak kabullenme ve sevgiyle atabilirsiniz.

3- BEDENİNİZİ SEZGİLERİNİZLE DİNLEYİN

Sezgi ya da içinizdeki ses, kendiniz için en iyi olana doğru sizi yönlendirecektir. Ağrı veya acı hissettiğiniz yere dokunun ve sessizce onu dinleyin. Ona güvende olduğunu ve onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Kulağa saçma gelse de etkileri inanılmazdır. Şu ana odaklanın, acı şu anda ve geçecek. Bedeninizle uyum içinde olduğunuz da gerçekleşen mucizelere inanamayacaksınız.

dusunce-gucu.jpg

Düşüncenin gücünü yadsımayın. Hastalıklar bizim düşüncelerimizin ürünüdür çoğu zaman. Kendinizi affetmek, onaylamak ve sevmek zorundasınız. Sağlıklı bir ‘beden, ruh ve zihin’ için. Sağlıkla kalın…

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.