En Etkili Makyaj Teknikleri

En Etkili Makyaj Teknikleri

En etkili makyaj teknikleri...Kendimize uygun makyaj malzemelerini bulmak kadınlar için nimet. Peki nasıl doğru makyaj yaparız? Sırrı nedir? Cevabı yazımızda…

En etkili makyaj teknikleri...
Kendimize uygun makyaj malzemelerini bulmak kadınlar için nimet. Peki nasıl doğru makyaj yaparız? Sırrı nedir? Cevabı yazımızda…

Genel hatlarıyla baktığımızda cildimize; makyaj bazı, fondöten, kapatıcı, BB krem, CC krem, pudra, allık, bronzer, highlighter, gözlerimize; göz kalemi, far bazı, far, rimel, kaşlarımıza; kaş kalemi, kaş sabitleyici, dudaklarımıza; ruj, parlatıcı ve dudak kalemi uygulayabiliriz.

makyaj-2.jpg

Malzemelerimizi uygularken fırçalar, süngerler, kirpik kıvırıcılar, pudra uygulama pedleri gibi araçlardan faydalanabilirsiniz. İyi hazırlanmış bir cilt ile uygulamaya başlayalım. Temizlenmiş ve nemlenmiş bir cilt makyajı uzun süre yüzde tutar.

makyaj-3.jpg

Makyajda sıralamayı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Fakat burada önemli olan sizin öncelikleriniz. Sorunlu gözaltlarınız veya sivilceleriniz varsa ilk iş onları kapatmak isteyebilirsiniz.

HER YÜZ TİPİNE FARKLI DOKUNUŞLAR

makyaj-1.jpg

Oval Yüz

Yüzün uzunluğu, elmacık kemiklerinin genişliğinden daha fazla ise yüzünüz ovaldir. Yüzün en geniş kısmı elmacık kemiklerinin hizasıdır. Oval yüz şekline sahipseniz kontür uygulamasını alnınızı daraltmak için saç diplerinize yapabilirsiniz. Allığı ise güldüğünüzde çıkan yanakların en üst kısmına uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcıyı ise tam elmacık kemiklerinin üzerine uygulamalısınız.

Kare Yüz

Alnın genişliği, elmacık kemiklerinin genişliği ve çenenin genişliği ortalama olarak birbirine yakınsa yüzünüz kare yüzdür. Kontürü alnınızın yanına ve çene köşelerine uygulamalısınız. Aydınlatıcıyı ise elmacık kemiklerinize, alnınızın ortasına ve çenenizin ortasına uygulayabilirsiniz. Allığı da yanaklarınızın ortasına sürebilirsiniz.

Kalp Yüz

Alnınız ve elmacık kemikleriniz genel olarak yüzünüzün en geniş kısmıysa ve çeneniz sivriyse yüzünüz kalp yüzdür. Alnınız en geniş yer olduğu için kontürü alnınızın iki yanına uygulamalısınız. Allığınızı elmacık kemiklerinize ve yanaklarınıza uygularken, aydınlatıcıyı da çene çizginize sürebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüzde elmacık kemikleri ile yüzün dik uzunluğu birbirine yakındır. Kontürü hem alın hem de çene bölgesine uygulamalısınız. Aydınlatıcıyı ise alnının ortasına ve çenene uyguladığınızda yüzünüzün uzun göründüğünü fark edeceksiniz. Allığınızı da kontür uygulamasının tam üstüne uygulayabilirsiniz.

Uzun Yüz

Yüzün görünümü bariz uzundur. Kontürü alın bölgesine özellikle de şakaklara uygulamalısınız. Ayrıca çene çizginize uygulayacağınız kontür de yüzünüzü daha orantılı gösterecektir. Aydınlatıcınızı alnınızın ortasına, allığınızı ise tam yanaklarınızın üzerine sürebilirsiniz.

Üçgen Yüz

Yüzünüzün en geniş kısmı çene kısmınız ise yüzünüz üçgen yüzdür. Aydınlatıcınızı şakaklarınıza uygularsanız daha orantılı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Çene çizginize ve elmacık kemiklerinizin altına uygulayacağınız kontür ile de yüzünüzü dengeleyebilirsiniz. Son olarak allığınızı da geniş bir çizgi halinde elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayabilirsiniz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.