Düşünce Gücüyle Tedavi Mümkün

Düşünce Gücüyle Tedavi Mümkün

Değişim, farkındalıkla başlar. Duygularımızı, düşüncelerimizi, hayata bakışımızı ve olaylar karşısındaki davranışlarımızı değiştirmek, dönüştürmek ve sonuçlarından ders çıkarabilmek bizim elimizde.

Değişim, farkındalıkla başlar. Duygularımızı, düşüncelerimizi, hayata bakışımızı ve olaylar karşısındaki davranışlarımızı değiştirmek, dönüştürmek ve sonuçlarından ders çıkarabilmek bizim elimizde.

Japonca'da 'Hastalık zihinden ileri gelir.' diye bir söz vardır. Düşünce tarzımız bizi hasta edebildiği gibi iyileşmemize yardımcı da olabilmektedir. Bu, insanın neyi nasıl düşündüğüyle alakalıdır. Kendisine ve etrafındaki insanlara karşı olumsuz düşünceler besleyen kişiler, kötü beslenen bir vücut gibi sağlıksız olurlar.

Günün sonunda bedenimizden biz sorumluyuz. Sağlıklı olmak istiyorsak dargınlık, suçluluk, olumsuz eleştiri gibi bize zarar veren düşüncelerden kurtulmalıyız. Aklımızda oluşan her fikir, düşünce geleceğimize yön vermektedir. Beynimizin içinde bizimle düşünen bir kişi daha yok. Bu sebeple bilinçli, doyumlu ve üretken bir hayat istiyorsak işe düşüncelerimizi değiştirmekle başlamalıyız.bilincalti.jpg

Bilinçaltımızı kandırarak aslında düşündüğümüz şeylerin gerçeklik olduğuna ve sınırsız seçim hakkımız olduğuna zihnimizi inandırabiliriz. Geçmişi bırakmak, ana odaklanmak, geçmişteki herkesi affetmek zorundayız. Evet başta zor gelebilir, ama her şey başta biraz zor gelir. Affetmek istemeyebiliriz ya da bunu nasıl yapacağımızı bilemeyebiliriz ama bir yerden başlamamız gerekir. Bizi hasta eden düşüncelerden, geçmişten kurtulmanın en etkili yolu affetmektir.

Geçmişi affettikten ve özgürleştirdikten sonra 'kendimizi' de affetmemiz, onaylamamız ve olduğumuz gibi kabul etmemiz gerekir. İşte o zaman mucizeler gerçekleşmeye başlar. Sağlığımız düzelir, ilişkilerimiz yoluna girer ve kendimizi ifade etmeyi başarabiliriz. 

Güç noktasının şuan olduğunu unutmadan hareket etmeli ve kendimizi sevmeliyiz. Sevgi hayatımızda mucizeler yaratır. Bugün değişmenin yolu gerçekten istemektir.

Sadece kızgınlıklara zaman ayırmak, öfkelenmek, endişe etmek, affetmemek gibi zararlı düşünceler ve davranışlar sağlığımızı olumsuz etkiler. Güzel, sağlıklı ve doyumlu bir hayat istiyorsak düşüncelerimizde bu yönde olmalıdır. Bir düşünce bir zamanlar işimize yaradı diye sonsuza kadar o düşünceye sahip olmak zorunda değiliz. İnsanlar değişir, durumlar değişir. Önemli olan anda kalmak ve hayatımızın üzerindeki etkimizi, gücümüzü görebilmektir.

Ne verirsek karşılığında onu alırız. Üretken düşünceler üretken olayları karşımıza çıkarır. Dikkatimizi neye yoğunlaştırırsak o bize artarak geri döner. Önemli olan sabırdır. Sabırla çalışmalarımızı sürdürürsek, değişimlere açık olduğumuzu zihnimize kanıtlarsak işte değişim o anda başlar.

İç sesimize güvenmeli ve olumlamalara önem vermeliyiz. Kendimi özgür bırakıyorum, özgürleşiyorum, sağlık yaşam benim en doğal hakkım gibi olumlamaların gücü yadsınamaz. 

Korkularımızı, kırgınlıklarımızı, suçluluk duygumuzu, hüznü bırakırsak iyileşme başlar. Bedenen, ruhen ve zihnen. Çünkü sağlık yalnızca beden ile alakalı değildir. Şükretmeyi, olumlamalar yapmayı, iyi beslenmeyi, meditasyon yapmayı, okumayı, araştırmayı günlük çalışmalarımıza kanalize ettiğimiz takdirde günden güne kötü düşüncelerimiz iyi düşüncelere, hastalık yerini sağlığa bırakacaktır. Unutmayalım ki ' İyileşmenin tek ve gerçek yolu sevgidir. '

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.