Devasa Besin Kaynağı Kırmızı Pancar! Bağışıklık Sistemi, Kanser Tedavisi, Daha Birçok Alanda Kullanılıyor!

Devasa Besin Kaynağı Kırmızı Pancar! Bağışıklık Sistemi, Kanser Tedavisi, Daha Birçok Alanda Kullanılıyor!

Devasa besin kaynağı kırmızı pancar! Bağışıklık sistemi, kanser tedavisi, daha birçok alanda kullanılıyor! Bağışıklık sistemine dair her şey...

Devasa besin kaynağı kırmızı pancar! Bağışıklık sistemi, kanser tedavisi, daha birçok alanda kullanılıyor! 

Pandemi sürecinde sağlıklı beslenmenin önemi daha da artmış görünüyor. Kış ayının gelmesi ve vaka sayılarının artması sonucunda vatandaş sağlıklı beslenmeye daha fazla yönelmiş.

Sağlıklı besin tüketmek ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak için hangi besinlerin ne derece tüketildiğinin önemli olduğu bilinmektedir.

Sağlıklı beslenme konusunda açıklamada bulunan Diyetisyen Melike Bektaşoğlu, pandemi döneminde en önemli besin kaynağının kırmızı pancar olduğuna değinmiş.

kirmizi-pancar-faydalari.jpeg

Bağışıklık sistemi üzerinde önemli bir rol oynadığını belirterek, pandemi döneminde sık sık tüketilmesi gerektiğini altını çiziyor.

Sözlerinin sürdüren Diyetisyen Melike Bektaşoğlu, salgın sürecinde, kırmızı pancar tüketiminin kanın oksijen taşıma kapasitesini yüzde 400’ün üzerinde arttırdığını dile getiriyor.

KARACİĞERİ ZEHİRDEN ARINDIRIYOR, KANI TEMİZLİYOR…

Karaciğeri zehirden arındırıyor, kanı temizliyor… Pandemi döneminde en önemli besin kaynağının kırmızı pancar olduğunu söyleyerek, karaciğerin zehirlerden arınmasına ve kanın temizlenmesine yardımcı olduğunu aktardı.

Sofralarda mutlaka bulunması gerektiğinin altını çizen Diyetisyen Melike Bektaşoğlu, kırmızı pancarın sadece bağışıklık sistemine değil, iltihap önleyici etkisinin de olduğunu aksetti.

kirmizi-pancar-faydalari.jpg

Mineraller bakımından zengin değerlere sahip bir besin kaynağı olduğuna vurgu yaparak A, B, C, P vitaminleri içinde barındırdığını söylüyor.

Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması için, sık sık tüketilmesi gerektiğine değinen Diyetisyen Melike Bektaşoğlu, vücuda sayılamayacak kadar yararı olduğunu dile getirdi.

SADECE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ İÇİN DEĞİL, BAZI KANSER TEDAVİLERİ İÇİN DE KULLANILMAKTA

Sadece bağışıklık sistemi için değil, bazı kanser tedavileri için de kullanılmakta. Konuşmasını sürdüren Bektaşoğlu, kırmızı besinlerin yüksek miktarda antioksidan barındırdığını açıkladı.

Bunun dışında damar ve kalp gibi kronik hastalıkları da iyi geldiğini anlattı.

Sporla uğraşıyorsan kişilere seslenerek, pancarın bulunmaz besin kaynağı olduğunu vurguluyor.

Pancar suyunun ise kaslar üzerinde iyileşmeyi arttıracağını ve koşu sporuyla ilgilenen kişilerde rastlanan akut inflamatuar durumları azalttığını, kas ağrılarına iyi geldiğini ifade ediyor.

kirmizi-pancar-faydalari-001.jpg

Bazı kanser hastalıklarına da iyi geldiğini açıklayarak, hipertansiyonda, gıda takviyesi olarak pancar suyu tüketildiğini, kan basıncı için önemli olduğunu vurguladı.

Sofralardan eksik olmaması konusunda uyarıda bulunarak, özellikle çiğ olarak tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.