Değişmekten Korkmayın, Mutlu Yaşayın

Değişmekten Korkmayın, Mutlu Yaşayın

Değişmekten korkmayın, mutlu yaşayın...Değişmeye istekli misiniz? Değişime karşı bir direnç hissediyor musunuz? Cevabınız ‘evet’ ise…

Değişmekten korkmayın, mutlu yaşayın...
Değişmeye istekli misiniz? Değişime karşı bir direnç hissediyor musunuz? Cevabınız ‘evet’ ise…

Değişmek zorlu ve sabır isteyen bir süreç. Eski alışkanlıklar, kişiler, rutinler, hisler, davranışlar hepsi bir anda değişebilir mi? Degiştirilebilir mi?

TUTARLI OLUN

Tutarlı olmalısınız. Ne kadar tutarlı olursanız bu değişim süreci o kadar hızlı gelişir. Kendinize yardımcılar bulun. Bir arkadaşınız, eşiniz, dostunuz, size yardımcı olabilecek herhangi biri. Aynı kafa yapısındaki insanlar size bu yolda ışık tutacaktır. İnsan bazen yanında ‘Sen yaparsın.’ diyecek birileri istiyor öyle değil mi?

tutarli-olmak-001.jpg

Bu sürece kendinizi adayın, bedeninizle, davranışlarınızla, hayata bakışınızla. Tüm bunları yaparken de eğlenmeyi ihmal etmeyin. Aynanın karşısına geçip ‘Bugün muhteşem görünüyorsun.’ demenin kime ne zararı var?

Hoşgörülü olun –kendinize-. İçinizdeki çocuğu ihmal etmeyin. Ona karşı çok borçlandınız, bunun sorumluluğunda olun. Onu iyileştirmek için bebek adımları atın. Başlamak en önemlisidir. Önceliklerinizi belirleyip kendinize bir yol haritası çizin. ‘Ben artık bu yoldan gitmek istemiyorum.’ demeyi bilin. Kararlı olun! İnatçı olmayın!

Sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başladığınızda kendinizi kutlayın. Kulağa komik gelse de kendinizi öpmeniz ve sarılmanızın çok büyük mucizevi yönü var. Başlangıçta zor gelebilir fakat başarmanın her zaman büyülü bir tarafı vardır.

degisim-001.jpg

Kendinizi huzurlu tutun ve ihtiraslardan uzak durun. İyi bir hayat istiyorsanız sigarayı bırakın, alkolü azaltın, yağlı yemeklerden kaçının ve mutlaka bol bol okuyun. Günün sonunda  en önemli şey hafızadır.

Kimsenin sizi arayıp bulmasını beklemeyin. Size iyi gelecek, değer verecek ve ilim öğretecek insanları siz bulun. Özel hayatınızla ilgili etrafınızdakileri dinlemeyin. Hayat sizin, karar da. İnsan sosyal bir varlık elbette, kulağınızı dışarıya tıkayamazsınız ama kendi fikirlerinizin arkasında da durabilmelisiniz. Asıl değişim burada başlar.

FARKLILIKLARIN AHENGİ MUAZZAMDIR

farkliliklar.jpg

Aynı hayat görüşünüz olan insanlarla arkadaş olacaksınız diye bir kural yok. Farklılıkların ahengi muazzamdır. Tadını çıkarın. Size değer katacak kişilerle arkadaş olun, sadece cinsiyeti, dili, dini, cilt rengi sizinle aynı olan insanlarla değil. Dil öğrenmenin önemini unutmayın. Dili yalnızca grameriyle değil özüyle öğrenin, benimseyin.

Hayat sizin değişmeniz için oldukça uzun, değişmeye engel olmak için de oldukça kısa. Kendinize engel olmayın. Sevilmek, sevmek, mutlu olmak, sağlıklı olmak, olumlu düşünmek, mucizelere şahit olmak için değişmeniz şart.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.