Büyük Veri Mİ? Süzülmüş Akıllı Veri Mi?

Büyük Veri Mİ? Süzülmüş Akıllı Veri Mi?

Büyük veri mi? Süzülmüş akıllı veri mi? Günümüz teknolojisinde kurumlar için en önemli olan konulardan biri de verilerin nasıl saklanacağı.

Büyük veri mi? Süzülmüş akıllı veri mi? 
Günümüz teknolojisinde kurumlar için en önemli olan konulardan biri de verilerin nasıl saklanacağı.

BÜYÜKLÜK MÜ ETKİNLİK Mİ?

Büyüklük mü etkinlik mi? Nesnelerin internetinin etkisi ile büyüklüğü her geçen gün daha da artan "Büyük veri" nedeniyle teknoloji dünyasının kullandığı terimlerde de değişiklikler bas gösterdi. Veri trafiğini artık petabayt, eksabayt, zettabayt gibi terimler ile ifade ediyoruz.

veri-pc-data.jpgBÜYÜK VERİ, AKILLI VERİYE DÖNÜŞTÜRÜLMELİ

Ancak gerçek bir katma değer için büyük veri, akıllı veriye dönüştürülmelidir. Büyük verinin akıllı veriye dönüşümü ise kendiliğinden olan bir işlem değildir. Bunun için bulut sistemleri, veri depolama, veri yedekleme, veri yönetimi gibi çözümler uygulamalardır.

Büyük veri stratejisi belirlenirken goz onunde bulundurulması gereken en önemli şey. Büyük verinin akıllı veriye dönüştürülmeden önce şirketlerin hangi ölçütlere veya performans göstergelerine baktıkları konusunda emin olmalarıdır.

NEREYE GİTMEK İSTEDİĞİNİZİ BİLMEK

Çünkü gelişigüzel ve plansız bir şekilde veri toplamak, boşa kaynak tüketmek anlamına gelecektir. Veriyi depolamaktan çok yönetmenin önemli olduğu bir dünyada ilk kural neyi aradığınızı ve nereye gitmek istediğinizi bilmektir.

veri-pc-data-001.jpgTÜMLEŞİK VERİ DEPOLAMA

Bu aşamadan sonra işletmeler, performans ve süreklilikten feragat etmeden, maliyetleri de buyuk ölçüde aşağıya çekebilen, esnek ve ölçeklenebilir yeni uygulamalar, sade arayüzler ve tümleşik veri depolama çözümlerinin peşinden gitmeliler.

TUTARLI BİR BİÇİMDE YÖNETME

Arka planda buluta yedeklemeyi StorageGRID VVebscale ile yapan AltaVault kurumsal yedekleme konusunda şirketlere birçok fayda sağlıyor. Ali Flash FAS İAFF) 8000 serisi çözüm ise birinci sınıf performansı ile endüstrinin en iyi veri yönetimini tek bir çözümde bir araya getirirken Clustered Data ONTAP işletim sistemi, şirketlerin verilerini özel, genel ve hibrit bulut ortamları arasında herhangi bir aksama olmadan tutarlı bir biçimde yönetmelerini sağlıyor.

AYRICA AKILLI ÖNBELLEKLEME TEKNOLOJİLERİ

Ayrıca akıllı önbellekleme teknolojileri olan Flash Cache™. Flash Pool,M ve Flash Accel™ dâhil olmak üzere, üretim hattının tamamında en guçlu ve en genıs flaş porttoyune sahip olan E-Sensı flaş teknolojileri, iş yukune en uygun yaklaşımın seçilebilmesi için kullanıcılarına gerekli esnekliği ve seçme özgürlüğünü sağlıyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.