'Boş ver' Diyebilmenin Muhteşem Hazzı

'Boş ver' Diyebilmenin Muhteşem Hazzı

'Boş ver' diyebilmenin muhteşem hazzını yaşayın. Başkalarının sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamanın birkaç farklı yolu var. Bunlar neler? İşe yarıyor mu? Yoksa herkesi mutlu mu etmeli? Cevabı yazımızda…

'Boş ver' diyebilmenin muhteşem hazzını yaşayın. Başkalarının sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamanın birkaç farklı yolu var. Bunlar neler? İşe yarıyor mu? Yoksa herkesi mutlu mu etmeli? Cevabı yazımızda…

Davranışlarımızda ve verdiğimiz kararlarda birilerinin onayını beklemek sağlıksız bir harekettir. Ve uzun vadede sizi başkalarına bağımlı mutsuz bir birey yapar. Kendi mutluluğunuzdan vazgeçip hayatınızı, hayallerinizi, mutluluğunuzu başkaları için feda ederseniz bu büyük bir problemdir. Bu kaostan kendinizi çıkarmalısınız.

ozgur-kadin.jpg

İNSANLARI MEMNUN ETMEK Mİ? 

İnsanları memnun etmek mi? Herkesi memnun etmek imkansız ve beyhude bir çabadır. Hayatınız boyunca sizi eleştiren ve bazen bunu neden yaptığını bile bilmeyen insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bunların hiçbiri umurunuzda olmasın. Siz, sizi gerçekte onaran yapıcı eleştirileri anlarsınız. Onlara kulak verin.

Başkaları sizin hakkınızda her şeyi düşünebilir. Bu onların karanlık dünyası, sizin değil. Maalesef dünya, kirli camın ardından bakıp dışarıyı kirli sananlarla dolu. Onları değiştiremezsiniz fakat onlarla daha iyi mücadele edebilirsiniz.

ay-ve-kadin.jpg

NE OLABİLİR Kİ EN KÖTÜ?

Ne olabilir ki en kötü? Her şeyi takıntı derecesinde düşünmekten vazgeçin. Umutsuz hissetmenize, kendinizi dipsiz kuyulara atmanıza gerek var mı? Olumsuzlukları zihninizden temizleyin. Umursamaz görünün.

Pozitif insanlar size her zaman  iyi gelecektir. Onlarla ne şekilde olursa olsun yollarınızı kesiştirin. Böylece odak noktanız değişir, mutlu, huzurlu ve güvende hissedersiniz. Olumlu düşünen insanlar ve kendini olduğu gibi kabul eden siz, artık daha güçlüsünüz.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.