Bir Kere Değil, Çok Kere!

Bir Kere Değil, Çok Kere!

Bir kere değil, çok kere! Kişisel gelişim kendi benliğimizi bulmamız için oldukça önemli. Her güne canlı uyanmak, hayattan keyif almak. Bunun yolu motivasyondan geçer. Nedir motivasyon? Cevabı yazımızda…

Bir Kere Değil, Çok Kere!

Kişisel gelişim kendi benliğimizi bulmamız için oldukça önemli. Her güne canlı uyanmak, hayattan keyif almak. Bunun yolu motivasyondan geçer. Nedir motivasyon? Cevabı yazımızda…

Motivasyon sağlamak için ne istediğinizi bilmeniz ve bunu kağıda dökmeniz gerekir. Hedefiniz net ve kesin olmalıdır. Her şeyi en başından alalım. Hayalini kurduğunuz, olmasını istediğiniz, sizin için en iyi olan şeyi düşünün. Bu sizinle ilgili her şey olabilir. Hayal gücü sınırsızdır. Olmazlarla ilgilenmeyin, neden olmasın ki?

ŞARTLARI UNUT, FIRSATLARA ODAKLAN

Kendine bir vizyon panosu edinebilirsin. İstediğin şeyle ilgili görseller bulabilir, bunları sürekli görebileceğin bir yere koyabilirsin. Sık sık düşünmek bu işin en önemli kısmı. Uyandığın her gün hayalin için bir şeyler yapmalısın. Büyük ya da küçük adımlar atmaktan korkma, hiç adım atmamaktan kork. Kararlı duruşun aşamayacağı engel yok.

basari.jpg

Kısa vadeli hedeflerle işe başlayabilirsin. Ona ulaştığın da ise daha büyüğüne gözünü dikebilirsin. Tutkuyla istediğin her şeyi başarabilirsin unutma. Kişisel gelişim sözleri çoğu insana kuru laf gibi gelir ama işe yaradığını göreceksin.

YAPARIM! BAŞARIRIM! MÜMKÜN!

Hedefini belirledin, küçük adımlar attın ve sonunda başarmaya hazırsın. Eksik olan şey sınırsız motivasyon bilinci. Evet inanmazsan olmayacak. Yaparım diyebilmenin eşsiz gücünü hisset. Yapamam demek yerine neden yapamayayım diyebilirsin. Yapan insanları düşünebilirsin.

azim.jpg

Başaran insanlar asla hayallerini ertelemediler. Dirençleri kırıldı, hayalleriyle dalga geçildi belki de ama onlar yılmadılar. Sıfırdan başlayıp başarıya ulaşanlar sana ilham veriyorsa onların hayatını araştır. Seni en iyi sen tanırsın. Mümkün olduğuna inandığın her arzun bir gün gerçekleşecektir.

ARZU, MOTİVASYON, BAŞARI

Harekete geçmek ve hedefin için çabalamak için güçlü arzularınız olmalı. Yaşamınızda her şey yolunda gitmeyebilir. Bu anlarda sizinle aynı şeyleri yaşayan binlerce insan olduğunu düşünün. Sizden kötü durumda olanları kastetmiyorum. Sizin sıkıntınızla aynı sıkıntıları yaşayan insanlar da var. Bu size rahatlama sağlasın. Onlar savaşıyorsa siz de savaşabilirsiniz.

yapabilirsin.jpg

Dış etkenlerin motivasyonunuzu düşürdüğüne inanıyorsanız; çevresel koşullarınızı tekrar düzenleyerek, planlamalar yaparak, ertelemeyerek motivasyonunuzu yeniden eski haline getirebilirsiniz. Motivasyonunuzun azalmasının en önemli sebeplerinden birisi ise zihnimizde oluşan olumsuz fikirlerdir. Bu düşüncelerden kurtulmak için başarılı insanların hayatlarını inceleyebilir, motivasyonumuzu arttıracak filmler izleyebilir, kendimize şahane müziklerden oluşan bir çalma listesi hazırlayabiliriz. Bu filmlerden birkaçını sizler için derledik;

UMUDUNU KAYBETME (The Pursuit of Happyness)

umudunu-kaybetme.jpg

ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ (Dead Poet Society)

olu-ozanlar-dernegi.jpg

FORREST GUMP

forrest-gump.jpg

3 APTAL (3 IDIOTS)

3-aptal.jpeg

 

 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.