Bilinç Formatlama Hakkında Her Şey

Bilinç Formatlama Hakkında Her Şey

Asıl gerçeklik nedir? Fiziksel olan gerçek midir? Anda kalmak nasıl mümkün olabilir? Eski enerjiden kurtulmanın yolları nelerdir? Ve daha bir çok sorunun cevabı yazımızda...

Asıl gerçeklik nedir? Fiziksel olan gerçek midir? Anda kalmak nasıl mümkün olabilir? Eski enerjiden kurtulmanın yolları nelerdir? Ve daha bir çok sorunun cevabı yazımızda...

İnsan beyni portakala benzer. Dış kısmında bir kabuk ve 4 lobdan oluşur. Yapısı bu kadar basit görünse de işleyişi hala bir muammadır. Günlük hayatta sıkça duyduğumuz bilinç, bilinçaltı, zihin okuma, düşünce gücü, zihinde canlandırma gibi kavramlar beyni daha da kompleks hale getirmektedir.

Bilinç, farkındalıktır. Deneyimlediğimiz her şeydir. Bilincimizin üzerindeki etkimizi anlayabilmek, istediklerimizi gerçekleştirmek, düşünce gücüyle hayal ettiklerimizi kendimize, hayatımıza çekmek mümkündür.

PEKİ NASIL?

Önceliklerimizi belirleyerek işe başlayabiliriz. İnandığımız, sıkı sıkıya bağlı olduğumuz fakat faydasını göremediğimiz tüm düşünce kalıplarımızdan kurtulabiliriz. Bilincimizi eskinin enerjisinden soyutlayarak, sevgiyle ve olumlu düşünceyle, yüksek enerjiye sahip olabiliriz. 

Dış dünyadan kendimizi soyutlamak, insanları, kendimizi, hayatı, olayları ve olguları gözlemlemek bize hayata geliş amacımızı anlama becerisi verecektir. Bu sayede odaklanmamız gereken asıl gerçekliğin hayatımızı nasıl değiştireceğine şahit olacağız. 

Hayatın algoritması çok kolay. Şaşırmak istiyorsak hayat bizim karşımıza şaşıracağımız, üzülmek istiyorsak üzüleceğimiz olaylar çıkaracaktır. Gerçekten neyi, nasıl istediğimiz son derece önemlidir.

SADECE İNANIN!

Sessiz bir ortamda sadece o çok istediğiniz şeyin hayalini kurun. Her detayıyla zihninizde canlandırın. Ona eriştiğinizde neler hissedeceğinizi, neler söyleyeceğinizi, nasıl kokular aldığınıza kadar hayal edin. Canlandırma önemlidir. İşe yaracağına inanmak bu işin başıdır. 'İnanın' meditasyon.jpg

Korku, gücenme, depresyon, endişe gibi düşük enerjilerden uzaklaşın. En kötü anlarda bile bir umut vardır. Doğru zaman kavramına inanın. Doğa bize her zaman iyi bir öğretmen olacaktır. Bitmek bilmeyen bir kasırga gördünüz mü hiç?

Geçmişi affetmenin, doğru adımlar atmanın ve yanlış yoldan çıkmanın en önemli adımı inançtır. Çoğu insan hayatını hep aynı yolda aynı kararlarla, aynı düşünceyle geçirip farklı sonuçlar almayı umar. Bu yanlıştır. Yoldan ayrılmaya niyet edip, gerçeğin zihinde olduğunu kavradığımız an hayatımız değişebilir.

NE EKERSEK ONU BİÇERİZ

Hayatımızda değiştiremediğimiz şeyler olabilir, bunları kabul etmek son derece önemlidir. Fakat değiştirebileceklerimizi cesaretle, ruhumuzla ve zekamızla gerçekleştirirsek, görünmeyen şeyleri görüp yaşarsak bir daha asla o cehalete geri dönemeyiz. Aydınlanan zihnimiz asla tekrar karanlığa mahkum olmaz.

Yaşamımızda ki sınırları, zorlukları, dayanılmaz acıları biz seçeriz ve biz yaşarız. Bu sebeple 'doğru zaman, doğru düşünce yapısı ve doğru insanlar' bizi eskiye köle olmaktan kurtaracaktır. 

Bize iyi gelen şeyleri araştırıp, bulup, onları hayatımıza dahil etmeliyiz. 'Bir çiçek, bir kedi, bir kartpostal, güzel bir koku, lezzetli bir yemek' bunların bize etkilerini küçümsememeliyiz. Bilincimizi dilediğimiz şekilde yönetebiliriz. Yalnızca ' Görün, Hissedin ve Anlayın'.

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.