5 Sorunlu Erkek Davranışı

5 Sorunlu Erkek Davranışı

5 sorunlu erkek davranışını açıklıyoruz. Kadın ile erkek arasındaki ilişki çözülmeyen bir bilmece sanki. Kadınlar ne söyler erkekler bundan ne anlar ve daha birçok soru. Peki ilişkilerde sorunlu erkek davranışları nelerdir? Cevabı yazımızda...

5 sorunlu erkek davranışını açıklıyoruz. Kadın ile erkek arasındaki ilişki çözülmeyen bir bilmece sanki. Kadınlar ne söyler erkekler bundan ne anlar ve daha birçok soru. Peki ilişkilerde sorunlu erkek davranışları nelerdir? Cevabı yazımızda...

İkili ilişkilerde denge, uyum, anlayış ve saygı önemli olduğu kadar, ilişkinin uzun sürmesi ve huzurlu bir hayat için de son derece gereklidir. Günlük hayatımızda karşımıza çıkan insanları seçemeyiz elbette fakat hayatımızda olan insanları davranışlarından ötürü hayatımızdan çıkarma kararı tamamen bize aittir.

Kadınlar dünyasında erkekler değiştirilebilen, sadık, anlayışlı, saygılı, cömert, kibar vb. özelliklere sahip olması gerekliyse de işin aslı asla böyle değil. İnsanları değiştirmek yerine olduğu gibi kabul etmek en doğrusu belki de. Fakat öyle davranışlar var ki asla affetmemeniz hatta koşarak uzaklaşmanız gerekmektedir.

iliskilerde-kavga.jpg

1- KÜFÜR ETMEK

Küfür etmeyi alışkanlık haline getiren, böyle büyüyen ve bunu yanlış bir davranış olarak görmeyen erkeklerden uzak durun. Küfür etmesi için sinirlenmeye, öfkelenmeye veya kızmasına gerek kalmadan bunu yapıyorsa arkanıza bile bakmayın. Sürekli etrafında küfür eden birini kimse istemez öyle değil mi?

2- SAYGISIZCA DAVRANMAK

Bunu milyon defa duymuş olabilirsiniz. 'Saygı çok önemli.', 'Bir ilişkide en önemli şey saygı.' Peki neden? Kendine ve diğer insanlara, doğaya, canlıya, cansıza saygısı olmayan insan size de saygı duymaz, aranızdaki bağa da. Saygısız insan ilişkinin içinde de sizi yıpratır ilişkiniz bittiğinde de. İnsana, insan olduğu için saygı duyan kişilerle birlikte olun, saygıyı bilmeyen, size değer vermeyen kişilerle değil.

sevgili.jpg

3- SÜREKLİ PARA KONUŞMAK

Sürekli para konuşmanın, maddi konuları açmanın, borç istemenin veya aldığı şeylerden gururla bahsetmenin amacı ne olabilir ? Böyle insanlar kendilerine verdikleri değeri madden ölçen insanlardır. Bu davranış biçimi de sorunlu bir davranış biçimidir. Ve uzak durulmalıdır. 

4- SÜREKLİ YALAN SÖYLEMEK

Sanırım en tehlikelisi bu grup. İnsanların son zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğu şey güvenmek, birine inanmak. Düşünsenize hayatınızdaki kişi her koşulda yalan söyleyen, yaptıklarını gizleyen, hiç bir konuda dürüst olmayan biri. Günün sonunda yaşadıklarınızın da kocaman bir yalan olmadığını bilemezsiniz. Uykularınızı kaçıracak bu kişiye bir an önce gitmesi gerektiği yönü gösterin.

sevgililer.jpg

5- İNATLAŞMAK

İnatlaşmak bazen iyi ve tatlı görünse de her şey gibi bu davranış biçiminin de fazlası zarar. Aşırı inatlaşmanın kimseye faydası yok. Bu kişilerle düşünce alışverişi yapamazsınız. Tek doğrunun kendi fikri olduğunu savunur ve sizin sabrınızı zorlar ve asla hatasını kabul etmez.

İlişkileriniz de bu 5 sorunlu erkek davranışına maruz kalırsanız uzaklaşmanızda fayda var. Bununla birlikte aranızda iletişim yoksa, kıskançlık duygusunu size fazlasıyla hissettiriyorsa, değer görmediğinizi hissediyorsanız ve sevilmediğinizi düşünüyorsanız, sürekli eleştirilip, her konuda fazla tepkiye maruz kalıyorsanız bu ilişkiyi bitirmenin vakti gelmiş demektir. Unutmayın sadece siz varsınız, diğer insanlar siz varsınız diye hayatınızda var. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.