Futbol Kulüplerinden Ortak Eylem Kararı!

Futbol Kulüplerinden Ortak Eylem Kararı!

Futbol kulüplerinden ortak eylem kararı! Digiturk'ün ödeme yapmadığı gerekçesiyle tüm spor kulüpleri eylem kararı aldı. Kulüpler Süper Lig’in 13. Haftası ile TFF 1.Lig’in 15. haftasındaki müsabakalarda 1 dakika mücadele etmeyecekler.

Futbol kulüplerinden ortak eylem kararı!

Digiturk'ün ödeme yapmadığı gerekçesiyle tüm spor kulüpleri eylem kararı aldı. Kulüpler Süper Lig’in 13. Haftası ile TFF 1.Lig’in 15. haftasındaki müsabakalarda 1 dakika mücadele etmeyecekler.

Kulüpler Birliği Digiturk’ü protesto edeceklerini açıkladı. Protesto kararının alınmasıyla birlikte tüm spor kulüpleri TFF 1. Lig’in 15. Haftası ile Süper Lig’in 13. Hastasında oynayacakları müsabakalarda maçın ilk 60 saniyesi boyunca topa vurmayarak eylemsiz kalacak, bu yöntemle yayıncı kuruluşu protesto edecekler.

ORTAK AÇIKLAMA

1.Lig Futbol Kulüpleri Birliği Derneği ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı protesto kararı ile ilgili ortak bir açıklama yayınladı.

futbol-maclari-ortak-aciklama.jpg

Yayınlanan açıklamada her iki derneğin de yayıncı kuruluşun yapması gereken ödemeleri yerine getirmediği için duyduğu rahatsızlık dile getirildi. Yayıncı kuruluş olan Digiturk’ün uzun zamandır ödemeleri aksatmasının ciddi sorunlara yol açtığı belirtilen açıklamada, yayıncı kuruluşun gereken sorumluluğu almadığı iddia edildi.

Gelirlerinden ciddi anlamda indirim yaptıklarının belirtildiği açıklamada, “tüm anlayışımıza ve gayretlerimize rağmen, TFF’nin bahsi geçen yayıncı kuruluşla yaptığı tüm görüşmelere, istişarelere ve en önemlisi iki taraflı uzlaşma sağlanmasına rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeyen yayıncı kuruluşun bu tavrı bizi batağa sürüklüyor” denildi.

1 DAKİKA EYLEMSİZLİK PROTESTOSU

Açıklamada, yaşanan tüm bu sorunların karşılığı olarak 1. Lig kulüpleri ve Süper Lig Kulüpleri, TFF 1. Lig’in 15. Haftası ile Süper Lig’in 13. Haftasında maçın başlama düdüğüyle beraber 1 dakika boyunca mücadele etmeyerek yayıncı kuruluşu protesto edecekler.

futbol-maclari-eylemi.jpg

Bildiride, uzun zamandır iş ortağı olunan Digiturk beIN Media Group’un gerekli sorumlulukları yerine getirerek, bahsi edilen sıkıntıları çabuk bir şekilde çözülmesini bekledikleri bildirildi.

Açıklamanın sonunda, belirsiz olan bu durumun son bulmaması halinde kulüplerin menfaati adına hukuki yollara başvurulacağı da belirtildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.