Sorgusuz Bağrına Bastığı Evladının Böbreği İle Yaşıyor

Sorgusuz Bağrına Bastığı Evladının Böbreği İle Yaşıyor

Sorgusuz bağrına bastığı evladının böbreği ile yaşıyor. Ünlü Sanatçı Ferdi Tayfur'u, varlığından 13 yaşında haberdar olduğu oğlu yaşattı.

Sorgusuz bağrına bastığı evladının böbreği ile yaşıyor. Ünlü Sanatçı Ferdi Tayfur'u, varlığından 13 yaşında haberdar olduğu oğlu yaşattı.

FERDİ TAYFUR'UN YAŞADIĞI FİLM GİBİ OLAY!

Ferdi Tayfur'un yaşadığı film gibi olay, hatta senaryosu yazılsa bu kadar da olmaz bile denebilir. Ama bu yaşanmış gerçek bir hayat öyküsü. Arabesk müziğin kralı Ferdi Tayfur ünlü olmadan önce, henüz 17 yaşındayken Konya'da bir otele yerleşir ve çevredeki gazinolarda sahneye çıkıp şarkılarını söyler. Otelde evinden kaçmış, ailesiyle anlaşamayan bir de hemşire vardır.

ferdi-tayfur-gencligi.jpg

Kısa sürede tanışırlar, aralarında bir gönül ilişkisi olur. Sonrasında Ferdi Tayfur tekrar Adana'ya döner. Aradan 14 yıl geçtikten sonra Ferdi Tayfur artık ünlü bir sanatçı olmuştur. Bir gün, yaşlı bir kadın yanında 13 yaşında bir çocukla bulur Ferdi Tayfur'u. "Bu senin çocuğun" der ve anlatır: O hemşire sen gittikten sonra bu çocuğu doğurdu, sonra evlenip yurtdışına gitti, çocuğu da bana bıraktı. Bu çocuk senin evladın..."

GİZEMLİ KADIN ASLINDA HİÇ YABANCI DEĞİLDİR

Gizemli kadın aslında hiç yabancı değildir. Ferdi Tayfur kadını Konya'dan tanıdığını hatırlar. Sorgusuz - sualsiz, evladı bilir ve bağrına basar Burası çok önemli, zira çoğu ünlü böyle durumlarda ya inkar yoluna gider ya da süreç mahkemede devam edip DNA testine kadar gider. Yıllar sonra kendine "o çocuğu nasıl kabul ettiniz" diye sorulduğunda, "benim olmasa da ne fark eder ki" cevabını verecek kadar da sevgi dolu yüreği vardır Ferdi Tayfur'un...

Çocuğa sadece Ferdi Tayfur değil, Ferdi Tayfur'un bütün ailesi sahip çıkar. Hatta Timur, Ferdi Tayfur'un kız kardeşinin kızıyla, yani kendi halasının kızıyla evlenir. Aradan yıllar yıllar geçer. Ferdi Tayfur 70'ini geride bırakır, Timur 53 yaşını geçer. Yaşlı vücudu alarm vermeye başlar Ferdi Tayfur'un. Geçirdiği sağlık sorunlarının ardından bir de böbrek yetmezliği baş gösterir. 

ferdi-tayfur-necla-nazir-tugce-tayfur.jpgDoktorlar tek çarenin nakil olduğunu söyler. Nakil için donör aramaya başlanır. Ve bingo. Ferdi Tayfur'un 40 yıl önce sorgusuz sualsiz bağrına bastığı evladı Timur'a yapılan testlerin tamamından olumlu sonuç çıkar. Timur'un böbreği, babasına bağışlamak için yüzde yüz uyumludur. Bu kez fedakarlık sırası ona geçmiştir. Hiç düşünmeden böbreğinin birini babasına vermeyi kabul eder.

Ferdi Tayfur, evladının böbreği sayesinde yaşama tutunur. ALlah sağlık sıhhat versin, her ikisinin de uzun ömürleri olsun.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.