Kimsesiz Büyüyen Sanatçının Devlet Sevgisi

Kimsesiz Büyüyen Sanatçının Devlet Sevgisi

Kimsesiz büyüyen sanatçının devlet sevgisi. Çocuk esirgeme kurumunda kimsesiz olarak büyüyen Şükriye Tutkun'un sözleri yürek dağladı.

Kimsesiz büyüyen sanatçının devlet sevgisi. 
Çocuk esirgeme kurumunda kimsesiz olarak büyüyen Şükriye Tutkun'un sözleri yürek dağladı.

Şükriye Tutkun... 90'lı yıllarda söylediği şarkılarla bir neslin hafızasına kazınan dertli ama bir o kadar da rahatlatıcı sesin sahibi sanatçı. Şükriye Tutkun, 2017 yılının Nisan ayının 7'sinde yaptığı twitter paylaşımında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir fotoğrafını koymuş ve "keşke benim de böyle bir babam olsa, ya da keşke benim de bir babam olsa" ifadelerini kullanmıştı.

sukriye-tutkun.png

Yürekleri dağlayan kelimeler üzerine, çok sayıda kişi etkilenmiş, kimi Şükriye Tutkun'a kardeş olmayı teklif etmiş, kimisi de,amin demişti. Bazı kullanıcılar, "Maşallah demeyi ihmal etmeyin" diye seslenirken, bazı kullanıcılar ise, o dönem yaklaşan referandumla, Şükriye Tutkun'un paylaşımını ilintilendirmiş, evet oyu vereceği yönünde açıklama yaptığını öne sürmüştü.

DEVLETİN ŞEFKATLİ KOLLARINDA YETİŞEN BİR SANATÇI: ŞÜKRİYE TUTKUN

Devletin şefkatli kollarında yetişen bir sanatçı: Şükriye Tutkun. Şükriye Tutkun 4 yıl sonra bugün yine bir paylaşım yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisini dile getirdi. Kimsesizler yurdunda, Çocuk Esirgeme Kurumunda devlet tarafından büyütülen Şükriye Tutkun, "Sene 2017 "Keşke benim de böyle bir Babam olsa" demiştim sene 2021 oldu, linç edileceğimi bile bile, aynı cümleyi tekrar kurmak istiyorum. "Keşke benim Babam olsaymış" Ama benim değil tüm Türkiye'nin Babası. Babasızların babası." ifadelerini kullandı.

sukriye-tutkun-001.png

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Şükriye Tutkun'un Devlete olan sevgi ve sadakati vatandaşlardan büyük takdir topladı. Binlerce kişi Şükriye Tutkun'un tweetini RT ederek yeniden paylaşım yaptı. Çok sayıda kişi de, Şükriye Tutkun'a destek mesajları yazdı. 

Mesajlar üzerine bir tweet daha atan Şükriye Tutkun, "Daha kaç saat oldu yazalı, sizlerin sevgi, duygu, dayanışma dolu yorumları bana öyle güç verdi duygulandırdı ki, gözlerimi siliyorum satırları yazarken. Biz kocaman bir aileyiz, bunu yine gördüm. Çok şükür, Gücüm yetene kadar "İlle de VATAN" diyenlerden et beni Rabbim" ifadelerini kullandı.

Şükriye Tutkun'un Vatanı ile Devletine olan sevgi ve sadakati her kesimden binlerce kişi tarafından takdirle karşılandı.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.