"Hemen Camiden Uzaklaşırım"

"Hemen Camiden Uzaklaşırım"

"Hemen Camiden uzaklaşırım"Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak aşı karşıtı tutumunu sürdürüyor. Daha önce aşı olmayacağını açıklayan Dilipak, şimdi de, camilerde bu yönde hutbe okuturlarsa hemen Camiden ayrılırım ifadelerini kullandı.

"Hemen Camiden uzaklaşırım"
Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak aşı karşıtı tutumunu sürdürüyor. Daha önce aşı olmayacağını açıklayan Dilipak, şimdi de, camilerde bu yönde hutbe okuturlarsa hemen Camiden ayrılırım ifadelerini kullandı.

AŞI OLMAM

Türkiye virüs salgınıyla çetin bir mücadele yürütürken, bazı ülkelerin kullanıma sundukları aşılar piyasaya sürüldü. Sağlık camiası, insanları aşı olması konusunda teşvik etme gayretine girtmişken, bazı isimlerin aşı karşıtlığı toplumda kafa karışıklığına neden oluyor.

Bu isimlerden biri de Yeni Akit Gazetesi yazarı olan Abdurrahman Dilipak. Abdurrahman Dilipak daha önce Yeni Akit gazetesinde kendisine ayrılan köşede aşı olmayacağını beyan etmişti.

Tepkiler üzerine yeni bir açıklama daha yapan Dilipak, aşı karşıtlığındaki ısrarını sürdürdü. Hiçbir bilimsel gerekçeye dayanmayan tutumunun aynıyla devam edeceği vurgusunu yaptı. Yeni Akit internet sitesinin Youtube kanalında soruları yanıtlayan Dilipak, aşı karşıtı tutumunu hiçbir bilimsel gerekçeye dayandıramadı.

Türkiye'de çok sayıda bilim adamı aşının mutlaka olunması gerektiği yönünde beyanat vermişti. Özellikle toplum önünde olan insanların bu konuda daha hassas davranmasının önemi üzerinde durulmuştu.

Bilim kurulu üyesi profesör doktorların çağrısı üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bile aşı olacağının sinyalini vermişti.

cuma-namazi.jpg"AŞI DA OLMAM CAMİDE DE DURMAM"

Bütün gösterilen çabaya rağmen Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ısrarlı bir şekilde aşı olmayacağını söylemeye devam ediyor. Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak Diyanetin devreye girip, camilerde okunan Cuma hutbelerinde aşıya dair çağrıda bulunması halinde, camiden hemen o anda ayrılacağını bile söyledi.

Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.