Esnafa Kira Yardımı Nasıl Olacak?

Esnafa Kira Yardımı Nasıl Olacak?

Esnafa kira yardımı nasıl olacak?Tedbirler kapsamında yeni kısıtlamalar gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kabinesindeki Bakanlarla bir araya gelecek. Bakanlar Kurulu toplantısının gündeminde virüs salgınıyla mücadele var.

Esnafa kira yardımı nasıl olacak?
Tedbirler kapsamında yeni kısıtlamalar gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kabinesindeki Bakanlarla bir araya gelecek. Bakanlar Kurulu toplantısının gündeminde virüs salgınıyla mücadele var.

Salgın dünyada yayılmayı sürdürürken, mücadele de hız kesmeden devam ediyor. Daha önce açıklanan kısıtlamalarda, gece saatlerinde vatandaşın dışarıda olmasının engellenmesi yoluna gidilmişti.

YENİ TEDBİRLER Mİ GELECEK, DESTEK Mİ?

Ancak aradan geçen iki haftanın sonunda vaka sayıları azalmadığı gibi daha da artış gösterdi. Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre, ülke olarak günlük vaka sayımız 40 Bin civarında seyrediyor.

Vaka sayılarının bir türlü azalmamasının nedeni olarak, ev ziyaretleri gibi etkinlikler gösterilse de, akşamları getirilen yasaklara rağmen beklenen azalış tabloya yansımadı.

Kısıtlamalar getirildi ama tedbirler kapsamında çok sayıda işyerinin kapanması da işletmecileri mağdur etti. Bugün gerçekleşecek Bakanlar Kurulu toplantısında, bu işletmeciler için bazı destek paketlerinin açıklanması bekleniyor.
kira-dukkan.jpg

KİRALARDA NASIL BİR DÜZENLEMEYE GİDİLECEK?

Özellikle kira noktasında beklenti içinde olan esnaf Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destek noktasında müjdesini bekliyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir açılışta, kiralarla ilgili düzenlemeye gidileceğini ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı'nın kiralarda düzenleme açıklamasıyla birlikte, milyonlarca esnaf da beklenti içine girdi. Esnaf nasıl bir düzenleme yapılacağını merak ederken, mal sahiplerinin yapılacak düzenleme sonrası olası yükü yine kendilerine yansıtmasından endişeleniyor.

Mart ayından bu yana devam eden salgınla mücadele boyunca, özellikle internet cafe, kahvehaneler, lokantalar, toplu taşımacılık yapanlar, servis taşımacılığı işinde olanlar büyük zorluklar çekiyordu.

Kira ile ilgili yapılacak düzenlemenin, en azından kahvehane, internet cafe işletmecileri, lokanta gibi işletmeciler için bir nebze de olsa rahatlığa yol açması bekleniyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.