Beyninden Geçenleri Dışarıya Yansıttı; Sende mi İlber…

Beyninden Geçenleri Dışarıya Yansıttı; Sende mi İlber…

Beyninden geçenleri dışarıya yansıttı; sende mi İlber… Ünlü tarihçiden şok edecek sözler. Canlı yayın esnasında aklından geçenleri söyledi.

Beyninden geçenleri dışarıya yansıttı; sende mi İlber…

İlber Ortaylı canlı yayında ifşa oldu. Canlı yayının bittiğini sanan Prof. Dr. İlber Ortaylı, içinden geçenleri söyleyince, programı sunan kız duydukları karşısında şok oldu.

İlber Ortaylı canlı yayının bittiğini düşünmesi üzerine beyninden geçenleri dışarıya yansıttı. İnstagram üzerinden yayın yapan sunucu duydukları karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

ilber-ortayli-ifsa-oldu-001.jpg

İnstagram üzerinden canlı yayında, Cansu Canan Özgen ile sohbet eden Prof. Dr. İlber Ortaylı, yayın sonrasında kameraların kapatıldığı düşüncesiyle, beyninden geçenleri yansıtarak ifşa oldu.

Sunucu Cansu Canan Özgen ile canlı yayın yapan Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın yayın sonunda söylediği sözler gündeme oturdu.

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı, canlı bağlantı neticesinde Cansu Canan Özgen'le program yapmış. Programın sonunda ise kameraların kapatıldığını düşünerek, sunucu Cansu Canan Özgen’e şuna bak, maşallah demesi izleyenleri şoka uğrattı.

Instagram üzerinden yayın yapan sunucu Cansu Canan Özgen, programına İlber Ortaylı’yı çağırdı. Programın sonuna yaklaşırken, konuk olan İlber Ortaylı kameraların kapatıldığını düşünerek şok edici ifadeler kullandı.

Program sonunda kapanış konuşması yapan Cansu Canan Özgen’e teşekkür ederek karşılık veren İlber Ortaylı, kameraların kapandığını düşünerek içinden geçenleri söyledi. Sunucu Özgen’e yönelik; şuna bak, maşallah demesi akıllara soru işareti getirdi.

Duydukları karşısında ne diyeceğini bilemeyen Özgen, neye uğradığını şaşırdı.

ÇOK YÖNLÜ BİR TARİHÇİ

Çok yönlü bir tarihçi. Kırım Tatarı bir ailenin çocuğu olan İlber Ortaylı, 1947 yılında dünyaya geldi. Eğitim hayatının bir kısmını Ankara ve İstanbul’da tamamladı.

ilber-ortayli-kimdir.webp

Ankara Atatürk Lisesi'nden 1965 yılında mezun olan Ortaylı, 1968 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu.

Eğitimine Viyana Üniversitesi'nde devam eden Ortaylı, orada Orientalistik ve Slavistik alanında bir bölüm okudu.

Chicago Üniversitesi'nde yüksek lisans yapma kararı aldı. Tanzimat Sonrası Mahalli İdareler adlı tezi ile Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden doktora derecesini, Osmanlı İmparatorluğu'nda Alman Nüfuzu çalışması ile de profesörlüğe kadar yükseldi.

Birçok yabancı ülkeye seminer ve konferans verdi. Şu an ise Topkapı Sarayı Müdürlüğü’nde çalışmalarına devam etmekte ve Galatasaray Üniversitesi'nde tarih dersleri vermektedir.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.