Zeynep Yıldız: Araştırma Önergesi Hayvanlara Zarar Verir

Zeynep Yıldız: Araştırma Önergesi Hayvanlara Zarar Verir

Zeynep Yıldız: Araştırma önergesi hayvanlara zarar verir. Hayvan hakları yasası yeni yılda görüşülecek. Görüşmeler öncesinde konu TBMM'de ele alındı.

Zeynep Yıldız: Araştırma önergesi hayvanlara zarar verir. Hayvan hakları yasası yeni yılda görüşülecek. Görüşmeler öncesinde konu TBMM'de ele alındı.

"KÖPEKLERE ZEHİR VERİLMESİ KABUL EDİLEMEZ"

Muhalefetteki bazı milletvekillerinin hayvan hakları yasası üzerinden Hükümeti eleştirmesi üzerine, AK PARTİ Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, partisi adına söz aldı. AK PARTİ'nin hayvan haklarına dair yaptıklarını anlatan Zeynep Yıldız, muhalefetin eleştirilerinin dayanaksız olduğunu savundu. Zeynep Yıldız şöyle konuştu:

2020/12/16/tbmm-genel-kurulu-001.jpg"Allah'ın hayat bahşettiği her canlının hayat hakkının korunması ve bunun bir "hak" kavramı olarak değerlendirilmesi her birimizin kırmızı, kalın çizgisiydi. Dolayısıyla komisyon raporumuz da bu mahiyette oluşturuldu. Tabii, ben bu noktada açıkçası şeffaf ve hesap verilebilir siyaset yürütülmesini çok önemli buluyorum.

Buraya gelmeden evvel Konya Çeltik Belediye Başkanımızla görüştüm, belirli noktalarda ihbarlar alınmış, çeşitli hayvanların zehirlendiği ve belirli noktalara bırakıldığı hususunda. Onlar da bunun üzerine il tarım ve orman müdürlüğünden bilgi talep etmişler, yine, bu hususa ilişkin soruşturma da devam ediyor.

Tabii, Ankara Yenimahalle'de -malumunuz olduğu üzere- köpekler yine zehirlenmişti, İzmit'ten yine benzer mahiyette haberler geldi. Bu haberlerin her biri bizleri derinden yaralamakta ve üzmekte.

Tabii, bu noktada bizim yasama organı olarak neler yaptığımız, neler yapacağımız bizim temel ilgi alanımız dolayısıyla biz bir araştırma komisyonu kurmuştuk ve bu araştırma komisyonu çok etkin bir rapor ortaya koydu."

"AK PARTİ HAYVANSEVER PARTİ"

"Pandemi süreci bir şekilde yasanın Genel Kurula gelmesine engel oldu ancak ve ancak bugüne kadar neler yapıldığına çok kısa bir bakalım, AK PARTİ gerçekten hayvanseverlerin olduğu bir parti ve hakikaten baktığımızda hayvanseverlere dönük bir sürü şey yaptık.

2004'te Hayvan Hakları Kanunu AK PARTİ döneminde çıkarıldı ve yine, Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu AK PARTi'nin önerisiyle gündeme geldi ve bu noktada ben bütün parti yetkililerine çok teşekkür ediyorum Meclisimizdeki bütün partilere herkesin desteğiyle bu Komisyon bir şekilde faaliyetini yürüttü.

Şimdi, ben şu soruyu soruyorum, malumunuz olduğu üzere Grup Başkan Vekillerimiz Cahit Özkan ve Özlem Zengin açıklama yaptılar, verilen aranın akabinde Hayvan Hakları Yasası inşallah, Meclis Genel Kuruluna gelecek. Bu takdirde bir araştırma önergesi vermek bu süreci yavaşlatmak olmayacak mıdır değerli milletvekilleri?"

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.