Yüreği Halisdemir'den Aslan Gibi Asker!

Yüreği Halisdemir'den Aslan Gibi Asker!

Yüreği Halisdemir'den olan kahraman şehidimizin doğum günü. 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir, darbenin kaderini değiştirerek, şehit oldu.

Yüreği Halisdemir'den olan kahraman şehidimiz doğum gününde rahmetle anılıyor. 15 Temmuz gecesi darbenin kaderini değiştiren Ömer Halisdemir, bugün rahmet ve saygıyla anılıyor. 

omer-halisdemir-dogum-gunu.jpg

Bunun dışında 15 Temmuz 2016 yılında TSK içerisine yuvalanan hain Fetullahçı teröristler darbe girişimi yaptı. Ayrıca bu darbe girişimi ile Fetullahçı teröristler yönetime el koymak istedi. 15 Temmuz gecesi darbe girişimine direnen kişilerin üzerine kurşun yağmaya başladı. Acımasız Fetullahçı teröristler sivil demeden birçok insanın kanına girdi.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşa seslenerek herkesi meydanlara davet etti. Eline bayrak alan meydanlara koştu. Öte yandan Özel Kuvvetler Komutanlığı 'da darbe girişimi için mücadele vermeye kararlıydı. 

Amaç Özel Kuvvetler Komutanlığını Ele Geçirmekti...

Ayrıca darbe girişiminde bulunan Tuğgeneral Semih Terzi için amaç Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmekti. Diyarbakır'dan Ankara'ya gelen özel kuvvetler askerleri ve Tuğgeneral Semih Terzi darbe girişimi için harekete geçti. 

omer-halisdemir-dogum-gunu-001.jpg

Darbe girişimine dair haber alan Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, Ömer Halisdemir'i aradı. Zekai Aksakallı Yüreği Halisdemir'den olan kahraman askere emir vererek Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürmesini ister. Ömer Halisdemir hiç düşünmeden bu görevi kabul eder. Bunun sonucunda Özel Kuvvetler Komutanlığına gelen darbeci hain Tuğgeneral Semih Terzi'yi olay yerinde öldürür. Bunun sonucunda kendi de darbeci askerlerin kurşunları arasında hakkın rahmetine kavuşur. 

Darbenin Seyrini Değiştiren Kahraman Asker!

Ömer Halisdemir'in yaptığı hamle darbenin seyrini değiştiren bir olay oldu. Kahraman asker Ömer Halisdemir'in hain darbecilere karşı verdiği mücadelenin görüntüleri ortaya çıktı. 

Öte yandan Özel Kuvvetler Komutanı olan Zekai Aksakallı, yaşadıklarını anlattı. O esnada Ömer'i arayıp, 'sana tarihi bir görev vereceğim dedim. Tuğgeneral Semih Terzi vatan hainidir, onu öldür Ömer dedim. En son birbirimizden helallik istedik.' dedi.

omer-halisdemir-dogum-gunu-002.jpg

Bugün Kahraman asker Ömer Halisdemir'in doğduğu gün. Bugün 20 Şubat. Vatan için gözünü kırpmadan şehit olan yüreği Halisdemir'den olan kahraman şehidimiz doğum günü. Darbenin seyrini değiştiren, vatanı hainlerin eline bırakmayan asker, Ömer Halisdemir. Türk milleti bugün tek yürek. Kahraman askerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Ömer Halisdemirler hiç bitmeyecek!

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.