Yılbaşında 3 Günlük Kısıtlama Olacak mı?

Yılbaşında 3 Günlük Kısıtlama Olacak mı?

Yılbaşında 3 günlük kısıtlama olacak mı?Yılbaşına bir aydan az süre kalırken, yılbasşındaki resmi tatil ile birlikte, 3-4 günlük bir kısıtlamanın uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Bilim kurulu üyeleri kısıtlamadan yana

Yılbaşında 3 günlük kısıtlama olacak mı?
Yılbaşına bir aydan az süre kalırken, yılbasşındaki resmi tatil ile birlikte, 3-4 günlük bir kısıtlamanın uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Bilim kurulu üyeleri kısıtlamadan yana.

YILBAŞINDA KISITLAMA OLMALI MI?

Türkiye'nin salgınla verdiği mücadelede rakamların azalış göstermemesi üzerine haftasonları için kısıtlama kararı gelmişti. Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısından sonra da bir kısıtlamanın gelip gelmeyeceği merakla beklenirken, bilim kurulu üyesi ünlü doktordan yılbaşına dair açıklama yapıldı.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Toplum Bilimleri kurulunun üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan yaptığı açıklamada, Yılbaşındaki resmi tatilde virüsün yayılması önlemek adına 3 belki de 4 günlük bir kısıtlamanın son derece yerinde olacağını savundu.

Daha önce de çok sayıda doktor, kısıtlamaların olabildiğince uzun süre devam ettirilmesi gerektiğini ifade eden açıklamalarda bulunmuştu. Hatta bazı doktorlar, 15 gün ya da 21 günlük tam kapanma çağrısı yapmış, bu çağrı bazı doktorlar tarafından gerçeklikten uzak olarak yorumlanmıştı.sokak-kisitlamasi-fotografi.jpg

"AZ DA OLSA DÜŞÜŞ TRENDİNE GEÇTİK"

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Toplum Bilimleri kurulunun üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan yaptığı değerlendirmede, haftasonları uygulanan kısıtlamalar sayesinde, çok fazla olmasa da, bir düşüş gözlemlediklerinin altını çizdi.

8 Binlerde seyreden hasta sayılarından 5 Bin 900'lü rakamlara düşüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Mustafa İlhan, bunda en büyük payın haftasonu kısıtlamaları olduğunu savundu.

Vatandaşın salgınla mücadele konusunda ağırlılık olarak duyarlı davrandığını da vurgulayan İlhan, yine de yılbaşı gibi resmi tatillerdeki kapanmanın da hayati derecede önemli olduğunu hatırlattı.

Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.