Yılbaşı Kısıtlamasında 51 bin 152 Kişiye Ceza Yazıldı!

Yılbaşı Kısıtlamasında 51 bin 152 Kişiye Ceza Yazıldı!

Yılbaşı kısıtlamasında 51 bin 152 kişiye ceza yazıldı! İçişleri Bakanlığı yılbaşını kapsayan kısıtlama sürecinde kurallara uymayan 51 bin 152 kişi hakkında işlem yapıldığını açıkladı!

Yılbaşı kısıtlamasında 51 bin 152 kişiye ceza yazıldı!

İçişleri Bakanlığı yılbaşını kapsayan kısıtlama sürecinde kurallara uymayan 51 bin 152 kişi hakkında işlem yapıldığını açıkladı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülke genelinde yılbaşı haftasını kapsayan kısıtlamalar ilan edildi. Artan vaka sayılarını en düşük seviyeye indirmek ve bulaş riskini azaltmak için alınan tedbirler kapsamında kolluk kuvvetleri kısıtlamalara uymayanları denetledi.

51 BİN 152 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

51 bin 152 kişi hakkında işlem yapıldı! Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı 28 Aralık – 4 Ocak tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 51 bin 152 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgını ile mücadele bireysel ve toplumsal sağlığın korunmasına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına uyulduğu belirtildi.

kisitlamalar.jpg

Tüm ülkeyi kapsayan kısıtlamalar kapsamında hafta içi saat 21.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma akşamları saat 21.00’den başlayarak Pazartesi sabah saat 05.00’a kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının süreceği belirtildi.

Yılbaşı haftasını da içine alan ve 3,5 gün süren kısıtlamanın uygulanan beşinci kısıtlama olduğunun belirtildiği açıklamada, vatandaşların büyük bir kısmının kurallara ciddi anlamda uyum sağladığı belirtildi.

Uygulanan kısıtlama kararlarına uymayan şahıslarla ilgili adli ve idari işlem yapıldığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Geçtiğimiz hafta 28-29-30 Aralık tarihlerinde ve saat 21.00 ile 05.00 arasında uygulanan yılbaşı dolayısıyla 31 Aralık Perşembe akşamı başlayan ve 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00’da sona eren ve bu süre içinde kesintisiz devam eden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 51 bin 152 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu ve Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari ve adli işlem yapılmıştır” denildi.

kiistlama.jpg

Koronavirüs salgını karşısında alınan tüm tedbirlerin, sokağa çıkma kısıtlamaları da dahil olmak üzere vaka sayılarının düşüşüne fayda sağladığının vurgulandığı açıklamada, salgının tamamen sona erdiği ve normalleşme sürecine geçiş yapılıncaya kadar tüm vatandaşların maske, mesafe, hijyen olmak üzere belirlenen tüm kurallara uyması gerektiğinin altı çizildi.

Yapılan açıklamada, “Aziz milletimize 2020 yılı boyunca gösterdiği fedakarlık, sabır ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyoruz” denildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.