Yılbaşı İçin Genelge Yayınladı, Cadde, Bulvar ve Meydanlar Ablukaya Alınacak, Bu Defa Turiste ’de Yasak Var

Yılbaşı İçin Genelge Yayınladı, Cadde, Bulvar ve Meydanlar Ablukaya Alınacak, Bu Defa Turiste ’de Yasak Var

Yılbaşı için genelge yayınladı, cadde, bulvar ve meydanlar ablukaya alınacak, bu defa turiste ’de yasak var. İşte yasaklara dair tüm detaylar!

Yılbaşı için genelge yayınladı, cadde, bulvar ve meydanlar ablukaya alınacak, bu defa turiste ’de yasak var.

Koronavirüs kısıtlamaları neticesinde İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine genelde gönderildi. Bu genelge ’de; cadde, bulvar ve meydanlara yönelik kısıtlamalar içeren maddeler mevcut.

yilbasi-genelgesi.jpg

Genelde kapsamında yarın saat 21.00'den 1 Ocak 10.00'a kadar belirtilen cadde, bulvar ve meydanlar yabancı turistlere kapatılacak.

Koronavirüs salgının önüne geçmek için Bakanlık, tedbir mahiyetiyle 81 İl Valiliğine genelde gönderdi.

Bu genelde kapsamında belirlenen cadde, bulvar ve meydanlara yabancı turist alınmayacak.

TÜRKİYE ÖNLEMİNİ SIKI ALIYOR

Türkiye önlemini sıkı alıyor. Her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını da içine alan genelgede, yılbaşı akşamı yani 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’dan başlayacak olan yasak 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacak.

Bakanlık tarafından yayınlanan genelgede yılbaşı öncesi, akşamı ve sonrası için alınması gereken önlemler mevcut.

Ankara, alınan bu tedbirleri 81 İl Valiliğine gönderdi.

Bunun dışında salgınla mücadele aşamasında, kalabalık kutlamalara izin verilmeyeceği belirtilerek, kalabalık kutlamalar için mekân kiralamalarının da yasak olduğu ifade edildi.

yilbasi-genelgesi-001.jpg

Talimatlara uymayanlar ise para cezasına çarptırılacak.

Koronavirüs salgınında vaka sayısının artmasını engellemek için alınan tedbirlerden ziyade, Türkiye’de kısıtlamalardan muaf tutulan turistlerin, salgın seyrinde önemli bir husus olduğu, bundan dolayı belirlenen bölgelere girişlerinin yasaklanacağı bildirildi.

Bu çerçevede 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den itibaren 1 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00’a kadar belirlenen bölgelere girişler yasaklanacak.

BU DEFAKİ KISITLAMALARDAN TURİSTTE PAYINI ALIYOR

Bu defaki kısıtlamalardan turistte payını alıyor. 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den başlayacak olan yasak 1 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00’a kadar uygulanacak. Bu süre zarfında İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen meydan, cadde, bulvar ve sokaklara girişler yasaklanacak.

Şehirlerde ya da İlçelerde simgesel özelliğe sahip olan ve kutlama yapılabilecek cadde, sokak, bulvar ve meydanlar yabancı turistler dahil herkese kapalı olacak.

yilbasi-genelgesi-002.jpg

Bu alanlar Ankara’da 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, İstanbul’da İstiklal Caddesi ve Sultanahmet Meydanı ve İzmir'de Gündoğdu Meydanı gibi alanlardır.

Kısıtlamadan muaf tutulan yabancı turistler dahil bu alanlar, herkese kapatılacak.

Bunun dışında belirtilen cadde, bulvar ve meydanlarda yabancı turistlerinde kalabalık etkinlikler yapmasına izin verilmeyecek.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.