Yeni Tür MUtant Virüs Tehdidi! Uzmanlar Uyarıda Bulundu!

Yeni Tür MUtant Virüs Tehdidi! Uzmanlar Uyarıda Bulundu!

Yeni tür mutant virüs ABD'nin California eyaletinde tespit edildi. Bu mutant virüsün daha tehlikeli olabileceği yönünde açıklama yapıldı.

Yeni tür mutant virüs ABD'nin California eyaletinde kendini gösterdi. ABD'nin California eyaletinde yeni tip koronavirüsün çıkmasının ardından yetkililer uyarı açıklaması yaptı. Yetkililer, bu virüsün diğer mutasyonlara göre daha tehlikeli olduğunu söyledi. Bu türün daha fazla bulaşıcı ve şiddetli hasta etme etkisinin olduğu açıklayan yetkili birimler, ABD'nin California eyaletinde yeni tür mutasyonun görüldüğünü aktardı.

ABD'nin California eyaletinde yeni tip koronavirüs ortaya çıktı. Bundan dolayı yetkililer normal koronavirüse oranla daha bulaşıcı ve tehlikeli bir türünün tespit edildiğini söyledi. California San Francisco Üniversitesinden bilim insanlarının yaptığı araştırmada yeni mutant virüs tespit edildi. Bunun üzerine açıklamada bulunan San Francisco Üniversitesinden bilim insanları vatandaşı uyardı.

'Yeni Tür Mutant Virüs Türü ABD'nin California Eyaletinde'

San Francisco Üniversitesinden bilim insanları 'yeni tür mutant virüs türü ABD'nin California eyaletinde' diyerek araştırma yaptıklarını söyledi. Ayrıca bilim insanları daha fazla bulaşıcı ve şiddetli hasta edici yeni bir varyantının bulunduğunu söyledi.

yeni-bir-mutasyon-turu-daha-mi-cikiyor.jpg

Bunun dışında araştırma ekibi 1 Eylül 2020-29 Ocak 2021'de eyaletin 44 bölgesinden 2 bin 172 test örneği üzerinde yaptıkları inceleme sonucu Kovid-19'un yeni türüne rastladıklarını açıkladı. Bilim insanları bu türün ilk kez ortaya çıkan Kovid-19 varyantlarından farklı olduğunu söyledi.

California San Francisco Üniversitesi Laboratuvar Tıbbi Profesörü Dr. Charles Chiu, ABD'nin California eyaletinde  çıkan virüse yönelik açıklamada bulundu. Üstelik Tıbbi Profesörü Dr. Charles Chiu, bulgulardan dolayı endişeli olduğunu belirtti. Bunun dışında araştırma yapmaya devam ettiklerini vurguladı.

Güney Afrika Varyantlı Virüsten Daha Tehlikeli Bir Tür!

Tıbbi Profesörü Dr. Charles Chiu, California eyaletinde çıkan virüse değinerek, 'Güney Afrika varyantlı virüsten daha tehlikeli bir tür. Şuan araştırma aşamasındayız. Yani verilere göre açıklamada bulunacağız. Telaşlanmamaya çalışıyorum ama virüsün mutasyonları çoğalıyor.' dedi.

San Francisco halk sağlığı yetkilileri yeni tip koronavirüs üzerinde inceleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Ayrıca John Hopkins Üniversitesinin araştırmalarına göre, California, 3 milyon 543 binden fazla vaka tespit edildiği bildirildi. Öte yandan 50 bine yakın kişi hayatını kaybetti. California, ülkede salgından en fazla etkilenen eyalet konumundadır.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.