Yasak Bugün Başladı, Temsilcisi Olmayanlar Reklam Alamayacak!

Yasak Bugün Başladı, Temsilcisi Olmayanlar Reklam Alamayacak!

Yasak bugün başladı, temsilcisi olmayanlar reklam alamayacak!Türkiye’de yasa gereği temsilci ataması gereken sosyal medya platformlarına tanınan zaman doldu. Temsilcisi olmayan reklam alamayacak.

Yasak bugün başladı, temsilcisi olmayanlar reklam alamayacak!

Türkiye’de yasa gereği temsilci ataması gereken sosyal medya platformlarına tanınan zaman doldu. Temsilcisi olmayan reklam alamayacak.

Sosyal medya devlerine reklam yasağı bugün başladı. Türkiye’de uygulanan sosyal medya yasası gereği dünya devi olan sosyal medya platformlarına 19 ocak tarihine kadar temsilci ataması için zaman tanınmıştı. Türkiye’de temsilcisi bulunmayan sosyal medya platformları bugünden itibaren Türkiye’de reklam alamayacak.

BAKAN YARDIMCISI: DİLERİZ EN YAKIN ZAMANDA ADIM ATARLAR

Bakan yardımcısı: Dileriz en yakın zamanda adım atarlar. Ulaştırma be Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, “Dileriz ki hala Türkiye’ye temsilci atamayan Twitter ve Pinterest gibi uygulamalar da en yakın zamanda gereken adımı atarlar” açıklamasını yaptı.

omer-fatih-sayan.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 7253 sayılı yasa gereği Türkiye’ye resmi temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal medya platformlarının bu tarihten sonra reklam alamayacağını bildirdi.

PAYLAŞIMI YERLİ SOSYAL MEDYA UYGULAMASINDAN YAPTI

Paylaşımı yerli sosyal medya uygulamasından yaptı! Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konuya ilişkin paylaşımı Yaay üzerinden yaptı. Sayan, 1 Ekim tarihinde yürürlüğe giren sosyal medya yasasının 3. Aşaması olan reklam yasağının Resmi Gazete’de yayınlandığını belirterek, “7253 sayılı yasa gereği Türkiye’ye resmi temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal medya şirketleri, artık ülkemizden reklam alamayacak" ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye temsilci atamayan sosyal medya uygulayıcılarının reklam yasağı uygulamasını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Vergi Denetim Kurulu ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ile tüm kamu kurumları tarafından hassasiyetle denetleneceğini vurgulayan Sayan, ayrıca bu şirketlere reklam verenleri de denetleyeceklerini ifade etti.

sosyal-medya-reklam-yasagi.jpg

Ömer Fatih Sayan, Türkiye’deki yasa gereği reklam yasağı uygulanmadan önce ülkeye temsilci atamayı kabul ederek yükümlülüklerini yerine getiren sosyal ağ platformlarına teşekkür etti ve şu ifadeleri kullandı;

“Ülkemizde yaşayan hiçbir vatandaşımızın sağlanan hizmetlerden mahrum kalmasını istemiyoruz. Lakin milletimizin haklarını, verilerini ve gizliliğini korumak için ne yapmamız gerekiyorsa sonuna kadar adım atmakta kararlıyız. Diliyoruz ki hala temsilci bildirmeyen Pinterest ve Twitter gibi uygulamalar da gerekli adımı bir an önce atarlar. Yükümlülüğe uymamakta ısrar eden sosyal ağların bant genişliğinin daraltılması en son istediğimiz yol.

Kural tanımazlığın ve dijital faşizmin Türkiye’de hakim olmasına biz asla müsaade etmeyeceğiz. İstismar, taciz, iftira ve hak ihlalleri özgürlük değil, büyük bir suçtur. Hiç kimsenin bu ve buna benzer suçları özgürlük adı altında işlemesine müsaade etmeyeceğiz.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.