Yarın İkinci Sevkiyat Yapılıyor! 6,5 Milyon Aşı Daha Türkiye’ye Gelecek!

Yarın İkinci Sevkiyat Yapılıyor! 6,5 Milyon Aşı Daha Türkiye’ye Gelecek!

3 milyon doz aşıdan sonra 6,5 milyon doz aşı daha Türkiye'ye gelecek. Aşıların Türkiye'ye gelmesine dayılı saatler kaldı. Bakan Koca açıkladı...

3 milyon doz aşıdan sonra 6,5 milyon doz aşı daha Türkiye'ye gelecek. Aşıların Türkiye'ye gelmesine dayılı saatler kaldı. Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 milyon doz aşının ardından 6,5 milyon doz daha aşının Pazartesi sabahı Türkiye'de olacağını açıkladı. Merak edilen her şey ve daha fazlası haberin detaylarında…

3 milyon inaktif aşının ikinci sevkiyatının ilk bölümü Pazartesi sabahı Türkiye'de olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya yönelik açıklama yaparak inaktif aşıların 6,5 milyon dozunun Pazartesi günü ülkede olacağını açıkladı.

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin menşeli KoronaVac aşısından 10 milyon doz geleceğini söylemişti. Fakat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya yönelik açıklama da bulunarak yarın 6,5 milyon doz aşının geleceğini söyledi.

6,5 milyon doz aşı, Çin’den Türkiye’ye gelecek. Yarın itibariyle aşılama çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Aşılama yapılan programlama çalışması çerçevesinde devam edecek.

Çin menşeli koronaVac aşısı Türkiye’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşı olmasının ardından başladı.

Pazartesi gelecek olan Çin menşeli koronaVac aşısı, 14 gün incelemenin ardından vatandaşlara uygulanmaya devam edecek. Kademeli olarak başlayan aşılama çalışmaları, hız kesmeden devam edecek.

Bakan Koca, aşılama sonrası herhangi bir yan etkinin görülmediğini, herkesi aşıya davet ettiğini, koronavirüsün önüne geçilecek tek şeyin aşı olduğunu dile getirerek, herkesi aşılamaya davet etti.

65-milyon-doz-asi.jpg

Aşılama Çalışmaları Hız Kesmeden Kademeli Bir Şekilde Devam Edilecek!

Aşılama çalışmaları hız kesmeden kademeli bir şekilde devam edilecek! Kademeli olarak başlayan aşılama çalışmalarına devam edileceğini vurgulayarak, belirtilen aşı programı aksamadan çalışmaların devamının süreceğini söyledi.

İlk olarak sağlık çalışanlarına aşılama çalışmaları yapıldı. Sağlıkçılardan sonra aşılama çalışmaları yaşlı kesim ve kalabalık ortamda yaşayan kişilere uygulandı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 3 milyon dost aşıdan sonra yarın Türkiye'ye 6,5 milyon doz aşı sevkiyatı gerçekleştirilecek.

Aşılama çalışmaları Türkiye’de hız kesmeden devam edecek.

Çin menşeli aşılar yarın itibarı ile Türkiye'de olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, inaktif aşıların 10 milyon doz aşının 2’nci sevkiyatının ilk bölümünü olan 6,5 milyon doz aşının Pazartesi sabahı ülkede olacağını açıkladı.

Fahrettin koca tedarik programının bozulmayacağını, çalışmaların aksamadan devam edeceğini dile getirdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.