Virüs İnsanlara En Çok Nereden Bulaşıyor?

Virüs İnsanlara En Çok Nereden Bulaşıyor?

Virüs insanlara en çok nereden bulaşıyor? Kimden bulaşıyor? Bilim insanları virüsü bulaştıran ortamları araştırdı. Araştırmanın sonuçları son derece çarpıcı!

Virüs insanlara en çok nereden bulaşıyor? Kimden bulaşıyor? Bilim insanları virüsü bulaştıran ortamları araştırdı. Araştırmanın sonuçları son derece çarpıcı!

AVRUPA'DAKİ İLK ÖLÜM FRANSA'DA

Dünyayı kasıp kavuran pandemi ve salgın nedeniyle insanlar büyük sıkıntı çekerken, bilim insanları bir yandan tedavi için çaba harcarken, bir yandan da virüsün nasıl bulaştığı noktasında araştırma çalışmalarını sürdürüyorlar.

Özellikle Avrupa ülkelerine bakıldığında, virüsün en çok hasar verdiği ülkelerin başında Avrupa'daki ülkeler olması, bu kıtadaki bilim adamlarının çalışmalarını hızlandırmalarına da neden oldu. Her ne kadar bu araştırmalar daha çok gelecekteki olası salgınlar için daha faydalı olacak olsa da, mevcut durumda da bunlar önemli konular.

is-toplantisi-salgin.jpgEN ÇOK NEREDEN KAPILDIĞI ARAŞTIRILDI

Avrupa Kıtası’nda ise salgının başından bu yana ilk ölümün yaşandığı ülke ise Fransa. Fransa bu konuda araştırmaları diğer ülkelere göre daha fazla yoğunlaştırmış halde. Bu çerçevede Fransız bilim insanları, virüsün en çok hangi ortamlarda bulaştığına dair daha net bilgiler ortaya koymak için işe koyuldular.

Buna göre, virüs en çok iş yemekleri ve toplantıları, misafirlik için bir araya gelen gruplar virüsü en çok bulaştıran ortamlar olarak göze çarpıyor. Bilim insanları çalışmaları kapsamında virüsü kapıp, hastalığı atlatanlarla da konuşup, onlara bazı sorular yöneltmişler. Araştırmada soruları yanıtlayan geçmiş hastalardan Yüzde 44'ü virüsü nereden kaptıklarını bilmiyor. Hastalığı geçirenlerden Yüzde 65'!i ise, virüsü kimden kaptığını ya biliyor, veya da en azından bu konuda tahminde bulunabiliyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.