Velilerden Kampanya: Sınava Gelmiyorum!

Velilerden Kampanya: Sınava Gelmiyorum!

Velilerden kampanya: Sınava gelmiyorum. Salgın nedeniyle uzaktan devam eğitimde, sınavların yüz yüze yapılacağı duyuruldu. Veliler karşı kampanya başlattı.

Velilerden kampanya: Sınava gelmiyorum. 
Salgın nedeniyle uzaktan devam eğitimde, sınavların yüz yüze yapılacağı duyuruldu. Veliler karşı kampanya başlattı.

SINAVLAR YÜZ YÜZ YÜZE YAPILACAK MI?

Türkiye'de Mart ayından bu yana devam eden pandemik salgın nedeniyle önlemler alınıyor, çeşitli kısıtlamalar devreye sokuluyor. Şüphesiz bu önlemlerden en önemlisi de, eğitim hayatının uzaktan devam etmesi. Ekim ayında, kısmi olarak yüz yüze başlatılan eğitim vaka sayılarının tırmanmasından dolayı yeniden uzaktan olarak devam ettirilmeye başlamıştı.

Tüm bunlar yaşanırken, eğitim uzaktan devam etse de, sınavların yüz yüze yapılacağı bilgisi velileri de, öğrencileri de korkuttu. Veliler de öğrenciler de, eğitim gibi sınavların da uzaktan yapılmasını istiyor. O kadar çaba harcanarak devam eden uzaktan eğitimin, bir günlük sınav uğruna heba edilmesi gibi olacağını savunan veliler, emeklerinin boşa gidecek olmasından endişeli.

2020/12/17/okullar-acilacak-mi.jpgSOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SESLERİNİ DUYURMAK İSTİYORLAR

Seslerini duyurmak için de çabalarını sürdüren veliler ve öğrencilere bazı öğretmenlerden de destek geldi. Öğretmenler de tıpkı öğrenci ve veliler gibi, eğitimde olduğunun aynı şekliyle, sınavların da uzaktan yapılması gerektiği düşüncesini taşıyarak sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı.

Buna göre, sınavların yüz yüze yapılmasını istemeyen veliler, öğrenciler ve öğretmenler #sınavagelmiyorum hashtagı ile paylaşımlar yapmaya başladı. Kimi otobüse nasıl bineceğini düşündüğünü dile getiriyor, kimi de temaslı öğrenci veya öğretmenlerin sınavlarının nasıl gerçekleşeceği konusundaki kaygılarından dem vuruyor.

Milli eğitim bakanlığının önümüzdeki günlerde yüz yüze sınav kararından geri adım atması bekleniyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum