Vaka Sayısı Katlandı, Yeni Kısıtlamalar Açıklandı

Vaka Sayısı Katlandı, Yeni Kısıtlamalar Açıklandı

Vaka sayısı katlandı, yeni kısıtlamalar açıklandı.COVID19'lu vaka sayısı, bir haftada ikiye katlanınca, valilik ek tedbirler alınması yoluna gitti.Antalya'da banklara oturmak yasak, caddelere girişlerde sınırlamalar var.

Vaka sayısı katlandı, yeni kısıtlamalar açıklandı.
COVID19'lu vaka sayısı, bir haftada ikiye katlanınca, valilik ek tedbirler alınması yoluna gitti.Antalya'da banklara oturmak yasak, caddelere girişlerde sınırlamalar var.

VAKA SAYISI YÜZDE YÜZ ARTTI, YENİ KISITLAMALAR GELDİ

Aslında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre dağılımdan bahsederken, Antalya'da bir artışın olduğundan bahsetmemişti. Hatta, Antalya son sıralardaydı. Ancak bir hafta içinde tabloda büyük değişiklik oldu. Antalya'da bir hafta içinde COVID19 vaka sayılarında patlama derecesinde artış yaşandı.filyasyon.jpg
Filyasyon ekiplerinin yoğun çalıştığı ilde, gezmeler, eş, dost, akraba ziyaretleri arttı. Böylece yaz aylarında kontrollü seyreden vaka oranı, havaların soğumasıyla birlikte hızla artışa geçti.

YENİ KISITLAMALAR GELDİ

Vaka sayılarındaki artış üzerine, Antalya Valiliği İl Sağlık Kurulunun uyarılarını da dikkate alarak ek tedbirler aldı. Bu kapsamda yeni kısıtlamalar devreye sokuldu. Örneğin vatadaş yoğunluğunun fazla olduğu Kazım Özalp Caddesine dair yeni karar alındı. Caddeye kişi sınırlaması getirildi. Tedbirlerin geçerli olduğu süreç boyunca, Kazım Özalp Caddesine, 3 bin 500 kişiden fazla vatandaş alınmayacak. Kısıtlamanın rahatlıkla uygulanabilmesi için caddenin çevresine bariyerler ve çitler konuldu.
vatandas.jpg
Tedbirler bu kadarla kısıtlı kalmadı. Kentin kalabalık noktaları mercek altına alınarak, vatandaşın uzman tavsiyelerine uyması yönünde uyarılar yapıldı. Banklara oturanlar, yasak bilgisi verilerek kaldırıldı. Kent genelinde bank olarak adlandırılan oturakların üzerleri şeritlerle kapatıldı.

Kısıtlamaların uygulamasında zabıtalar da rol aldı. Vatandaş önce fiziksel mesafeye uyması, maske takması, eğer oturuyorsa oturduğu banktan kalkması yönünde uyarılıyor. Uymamakta ısrarcı olan vatandaşlara rastlanırsa da, onlara zabıtalar başta olmak üzere kolluk kuvvetleri tarafından cezai yaptırım uygulanıyor.
 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.