Vaka Sayıları Az Olan İller, Ödüllendirme Sistemine mi Gidiyor? Gözler Külliyede…

Vaka Sayıları Az Olan İller, Ödüllendirme Sistemine mi Gidiyor? Gözler Külliyede…

Alınan son dakika bilgisine göre Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00'de toplanacak. İşte haberin tüm ayrıntıları...

Vaka sayıları az olan iller, ödüllendirme sistemine mi gidiyor? Gözler külliyede… Alınan son dakika bilgisine göre Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00'de toplanacak. Yapılan açıklamalar kapsamında bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının yapılacağı açıklandı. Bilim Kurulu toplantısının, saat 17.00'de yapılacağı bildirildi.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı, video konferans yöntemiyle Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Yapılacak olan toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kamuoyuna yazılı açıklama yapması bekleniyor.

Alınan bilgiler neticesinde Koronavirüs Bilim Kurulu, saat 17.00'de video konferans yöntemiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önderliğinde toplanacak. Yapılacak olan toplantıda koronavirüs vaka sayılarının değerlendirileceği bildirildi. Mutasyonun Türkiye'de yayılması ile birlikte vatandaş, kısıtlamaların kalkıp kalmayacağını merak ediyor.

Kabine Toplantısından Ne Gibi Bir Karar Çıkacak?

Kabine toplantısından ne gibi bir karar çıkacak? Koronavirüs dışında mutasyonla alakalı konuların ele alınacağı, aşılama sistemi ile alakalı çalışmaların değerlendirilmesi bekleniyor. Yapılacak olan toplantının ardından, Bakan Fahrettin Koca’nın kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor. Bilim Kurulu toplantısının ardından Çarşamba günü kabine toplantısının yapılacağı açıklandı.

koronavirus-bilim-kurulu.jpg

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapılacak olan kabini toplantısında koronavirüs tedbirleri ele alınacak. Koronavirüs salgını ile verilen kararda vaka sayıları 6-7 bin bandına indi. Mutasyonun vaka sayıları üzerinde etkisi olmamasının yanında Mart ayında kısıtlamaların gevşetileceği düşünülüyor.

Vaka sayılarının daha da azalması ile birlikte Türkiye'nin Mart ayı ile birlikte yeni normale doğru geçiş yapması planlanıyor. Koronavirüs Bilim Kurulunun yaptığı çalışmalar doğrultusunda Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapılacak olan kabine toplantısının ardından alınacak kararda kısıtlamaların esnetilmesi bekleniyor.

Kısıtlamalar İl Bazında mı Yapılacak?

Kısıtlamalar il bazında mı yapılacak? Vaka sayılarının 6-7 bandında seyretmesi sonucu kısıtlamaların esnetilip esnetilmeyeceği merak ediliyor. Yapılan açıklamalar neticesinde vaka sayılarının il bazında kontrol edileceği, tedbirlerin il bazında uygulanacağı söyleniyor. Kısıtlamaların il bazında gevşetilmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın il bazında vaka sayılarını paylaştığı gözlemlendi. Bugün yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısının ardından Çarşamba günü kabine toplantısının yapılacağı duyuruldu. Yapılacak olan toplantı sonrası Bakan Koca, kamuoyu bilgilendirme toplantısı yaparak, alınan kararları paylaşacak.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.