Uzmanlardan "Aşı Yaptırın" Çağrısı

Uzmanlardan "Aşı Yaptırın" Çağrısı

Uzmanlardan "aşı yaptırın" çağrısı.Türkiye ve Dünya COVID-19 hastalığıyla mücadele ederken, aşı çalışmalarında önemli mesafe kat edildi.Uzmanlar, vatandaşlara aşı yaptırmaları yönünde tavsiyelerde bulunuyor

Uzmanlardan "aşı yaptırın" çağrısı.
Türkiye ve Dünya COVID-19 hastalığıyla mücadele ederken, aşı çalışmalarında önemli mesafe kat edildi.Uzmanlar, vatandaşlara aşı yaptırmaları yönünde tavsiyelerde bulunuyor.

AŞI ÇALIŞMALARI

Virüsle mücadelede en kritik aşamalardan birine geçildi, bazı aşılarda çalışmalar tamamlandı son durum bilim insanları tarafından açıklandı.

Türkiye de, gelişmeleri yakından takip ederek, güvenilir olduğuna inanılan aşıları sipariş etmeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Milyon kişiye yetecek aşının Aralık 2020 itibarıyla geleceğini duyurdu.

Aşının duyurulmasının ardından, hangi öncelikle vurulacağı da aşı bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda belirlenmişti. Buna göre, Türkiye'ye gelecek aşı, önce sağlık sistemindeki fedakar çalışanlara, ardından da riskli grupların risk sıralamasına göre uygulanacak.recep-akdag.jpg

AŞI KARŞITLARI KİRLİ BİLGİ YAYIYOR

Bir yandan aşıyı dört gözle bekleyenler varken, bir yandan da aşı karşıtları yeniden devreye girdi. Çeşitli kirli bilgilerle vatandaş üzerinde algı oluşturma çabasına giren bu güruh, aşı yoluyla vücüda takip çipi takılacağı gibi uydurma bilgiler üretti.

Coronavirüs Bilim Kurulu üyeleri de bu durum karşısında tepkiliydi. Profesörler, vatandaşların aşıya mutlaka güvenmesi gerektiğini belirtti. Toplumun gözü önünde olan insanların aşı vurdurmasının vatandaş üzerinde etkisinin olumlu olduğunun altı çizilen tavsiyelere çok sayıda ünlü isim eşlik etti.

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "aşı olmak için sıramı bekliyorum, eğer vatandaş için teşvik olacağı kanısıyla, beni öne alacaklarsa seve gider aşımı yaptırırım" açıklaması yaptı.

Yine çok sayıda ünlü isim de, aşı konusunda duyarlılık oluşturmak için seferber oldu.

Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.