Uzaktan Çalışma Modeli Hangi Şirkette Kalıcı Hale Geliyor?

Uzaktan Çalışma Modeli Hangi Şirkette Kalıcı Hale Geliyor?

Pandemi sürecinde uzaktan çalışma sistemine geçilmişti. Bazı şirketler bu sistemi devam ettirmek istediklerini, uzaktan çalışacaklarını duyurdu. İşte detaylar.

Uzaktan çalışma modeli hangi şirkette kalıcı hale geliyor? 

Uzaktan çalışmayı kalıcı hale getireceklerini söyleyen Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, bu çalışmanın 35 bin ofis çalışanı için kalıcı olacağını dile getirdi.

Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, yöneticiler toplantısında bir karar aldıklarını dile getirdi.

34'üncü Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı'nda geçen yıla dair paylaştığı görüşlere yer verildi.

Bunun dışında esnek çalışma ritmine değinen Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, salgın sürecinde iş ortaklarının, çalışma arkadaşlarının, tedarikçilerin, bayilerin ve ailelerin sağlığı için uzaktan çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sözlerine devam eden Koç Holding CEO'su Çakıroğlu, pandemi sürecinde dikkatli, hızlı ve hassas olduklarını, Türkiye'de pandeminin görülmesinden önce seyahatlerin yasaklandığını ve karantina tedbirlerin alındığını söyledi.

uzaktan-calisma-sistemi-kalici-oluyor.jpg

‘İstihdamın Önüne Geçmek Temel Hedef Sayıldı, Bunun İçin Çok Çabaladık’

‘İstihdamın önüne geçmek temel hedef sayıldı, bunun için çok çabaladık’ diyen ve uzaktan çalışma pratiğine hızlı bir geçiş yaptıklarını söyleyen Çakıroğlu, Holding de çalışmaya devam eden kişiler için gerekli tedbirleri aldıklarını, bu sayede bu dönemde istihdamı koruduklarını ve çalışan kişilerin gelir kaybı yaşamadığını, bunun önüne geçtiklerini, ilk önceliğin bu olduğunu dile getirdi.

Pandemi sürecinde zor zamanlar yaşayan kişilerin ve ailelerinin kaygılarını azaltmak için destek olmaya çalıştıklarını anlattı.

Zor bir süreç geçirdiklerini, fakat alınan tedbirler ve çalışma sistemi dahilinde istihdamın önüne geçtiklerini, kimsenin mağdur olmadığını, esnek ve evden çalışma sisteminin devam ettiğini, koronavirüs salgın sürecinin son bulmadığını aksetti.

Uzaktan çalışma sayesinde pandemi döneminde elde edilen tecrübelerle geleceğin esnek çalışma modelini oluşturduklarını dile getiren Çakıroğlu, esnek çalışma modellerine yönelik çalışmaları olgunlaştırmak istediklerini, uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirmek istediklerini ve 35 bin çalışan için bu modeli etkinleştirmek istediklerini söyledi.

35 bin ofis çalışanı için uzaktan çalışmalı modelin kalıcı hale geldiğini söyleyen Çakıroğlu, bu model sayesinde çalışanların yolda geçen zamanlarının ortadan kalktığını, bu sayede personel servisi, ofis alanı kapasitesi gibi ihtiyaçların azaldığını, bundan dolayı çalışanın verimliliği ve tatmininin artacağını, bunun büyük bir potansiyel olduğunu dile getirdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.