Üniversitelere Ağır İtham; Hepsi Fuhuş Evi

Üniversitelere Ağır İtham; Hepsi Fuhuş Evi

Üniversitelere ağır itham; hepsi fuhuş evi. Canlı yayında yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Sakarya Üniversitesi’nin Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na tepkilerin gelmesi üzerine üniversite yönetiminden açıklama geldi.

Üniversitelere ağır itham; hepsi fuhuş evi

Canlı yayında yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Sakarya Üniversitesi’nin Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na tepkilerin gelmesi üzerine üniversite yönetiminden açıklama geldi.

Üniversitelerin fuhuş yuvası olduğunu söyleyen Sofuoğlu’na, Sakarya üniversitesi rektörü Fatih Savaşan, konunun takipçisi olduklarını ve gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun konuyla alakalı sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu.

universiteler-fuhus-evi.jpg

 

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı bir programda eleştiri yapmaya başladı.

Üniversitelere yönelik açıklamalarda bulunan Sofuoğlu, üniversitelerin fuhuş evleri olduğunu söyleyerek, istisnaların olmadığını bütün üniversitelerin böyle olduğunu söyledi.

Tepkileri üzerine çeken Sofuoğlu’na üniversite öğrencilerinden tepki gecikmedi.

Olayın ardından Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, konuyla bizzat alakadar olduğunu dile getirdi.

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNDEN AÇIKLAMA…

Ebubekir Sofuoğlu hakkında gerekli işlemlerin başlatılacağını söyleyen üniversite rektörü Fatih Savaşan, hoş karşılanmayan bu sözlerin herkesi töhmet altında bıraktığını söyledi.

universiteler-fuhus-evi-001.jpg

Kurum olarak yasal süreçleri başlatacağını, gerekli işlemler neyse uygulanacağını söyleyerek, bu konunun disiplin yönetmeliğinde değerlendirileceğinin altını çizdi.

Sözlerine devam eden Savaşan, Sofuoğlu’nun savunmasını alacaklarını belirterek, mevzuat çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılacağını söylüyor.

Ebubekir Sofuoğlu’nun savunması alındıktan sonra üniversite ile ilişkisinin kesilip kesilmeyeceğine dair karar verileceğini açıkladı.

Kendisiyle henüz konuşmadığını da belirterek, okulla ilişkisinin kesileceğini düşünmediğini fakat konuyu anlayıp dinlemeden yargıya varamayacağını söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.