Üniversiteler Açılıyor mu? Bakan Koca, YÖK’e Görüş Birliği İletti

Üniversiteler Açılıyor mu? Bakan Koca, YÖK’e Görüş Birliği İletti

Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklamada bulunan Bakan Fahrettin Koca, vaka sayılarının düşmediğini, mutasyonun ülke genelinde yayıldığını açıkladı.

Üniversiteler açılıyor mu? Bakan Koca, YÖK’e görüş birliği iletti. Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarının düşmediğini, mutasyonun ülke genelinde yayıldığını açıkladı. Kısıtlamalarla alakalı konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelere yönelik açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanan bilim kurulu toplantısı sonrası basın açıklaması yapıldı. Üniversitelerin açılıp açılmayacağı ile alakalı yazılı açıklamada bulunan Bakan Koca, öğrencilerin okullarına bir an önce kavuşmasını istediklerini dile getirdi.

Bundan dolayı kriterlerin ön planda tutularak çalışmaların sürdüğünü, üniversiteler ile alakalı değerlendirmeler yaptıklarını, değerlendirmeler sonucunda uygulamalı eğitimlerin mümkün oldukça yüz yüze yapılması gerektiğini dile getirdi. Üniversitelerde teorik eğitimlerin ise online olarak devam edilmesi konusunda Yüksek Öğretim Kuruluna görüş birliği ilettiklerine değindi.

universiteler-aciliyor-mu.webp

Vaka ve Ölüm Sayıları Düşüyor mu?

Vaka ve ölüm sayıları düşüyor mu? Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yazılı açıklamada bulundu. Vaka sayılarına göre hareket edeceklerini söyleyen Bakan Koca, vakaların düşmediğini, koronavirüs salgınına karşı elde bulunan en büyük silahın aşı ve tedbir olduğunu vurgulayarak, herkesin aşılama çalışmasından geçmesi gerektiğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesi bir araya gelerek koronavirüs salgınına yönelik değerlendirmede bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayıları ile ilgili değerlendirme yapıldığını, yerinde karar almak için konuştuklarını söyledi. Vaka sayılarının düşmediğini söyleyen Bakan Koca, salgında en büyük mücadelenin aşı ve tedbir olduğunu vurguladı.

universiteler-aciliyor-mu.jpg

Mutant Virüs Ülke Genelinde Yayılıyor mu?

Mutant virüs ülke genelinde yayılıyor mu? Bakan Koca, kısıtlamalara ve tedbirlere uyulması gerektiğini, bunun etkisinin koronavirüs salgınında büyük olduğunu, Türkiye genelinde vaka sayılarının son dönemde 7-8 bin bandında olduğunu açıkladı. Vaka sayıları ile birlikte mutant virüsünde arttığını aktardı.

Vaka sayısı dışında ölüm oranına da değinen Bakan Koca, her gün 100’e yakın insanın koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi. Normal hayata dönebilmek için en önemli etkenin vaka sayılarının azalması olduğunu, ülke genelinde mutasyonun yayıldığını, buna yönelik de çalışmaların sürdüğünü söyleyerek mutant yürüsün daha çabuk bulaştığını, bu etkinin göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.