Türkiye’den Avrupa’ya Vizesiz Seyahat Başlıyor mu?

Türkiye’den Avrupa’ya Vizesiz Seyahat Başlıyor mu?

Türkiye’den Avrupa’ya vizesiz seyahat başlıyor mu?Türkiye ile AB arasında vize görüşmeleri başladı. Türk vatandaşlar için vizesiz seyahat dönemi başlıyor mu?

Türkiye’den Avrupa’ya vizesiz seyahat başlıyor mu?

Türkiye ile AB arasında vize görüşmeleri başladı. Türk vatandaşlar için vizesiz seyahat dönemi başlıyor mu?

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas bugün Türkiye’ye geliyor. Maas’ın bugün yapacağı görüşmelerin ana gündeminde ise vize serbestisi olacak.

1 Ocak tarihinde Avrupa Birliği dönem başkanlığı görevini Portekiz’e devreden Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, çalışma ziyaretleri kapsamında bugün Türkiye’de olacak.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın sürpriz bir biçimde Türkiye’yi ziyaret etmesi, Avrupa Birliği’nin özellikle Türkiye’nin bu yıl için beyan ettiği reform sürecine tam destek verdiği olarak değerlendiriliyor. Ayrıca Avrupa Birliğinin bu süreci samimi şekilde ele almada kararlılığının göstergesi olarak değerlendiriliyor.

ab-turkiye.jpg

“REFORM SÜRECİNE KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLUN”

“Reform sürecine köstek değil destek olun” Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bugün öğle saatlerinde Dışişleri Bakanlığı’nda görüşecek. Mevlüt Çavuşoğlu daha önce yaptığı konuşmasında Avrupa Birliğinden destek istemişti. Çavuşoğlu, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden reform sürecine köstek olmamalarını destek olmalarını istediklerini ifade etmiş ve bilhassa 18 Mart 2016 tarihli mutabakatın güncellenmesi gerektiğine işaret etmişti.

VİZESİZ AVRUPA GÜNDEMDE

Vizesiz Avrupa gündemde.. Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile bugün öğle saatlerinde Dışişleri Bakanlığı’nda görüşecek. İki Bakanın bugünkü görüşmesinde 18 Mart Mutabakatı’nın güncellenmesinin en önemli gündem maddesi olması bekleniyor.

Türkiye bu kapsamda Gümrük Birliği’nin güncellenmesine öncelik verilmesi ile Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sağlanmasını istiyor.

Ankara’nın, özellikle vatandaşları doğrudan ilgilendiren vize muafiyetinde Avrupa Birliği’nden samimiyet beklediği ve bu konuda birkaç ülkenin keyfi siyasi engellemelerini kaldırması gerektiğine dair Maas’a mesaj vereceği öğrenildi.

cavusoglu-maas.jpg

1 Ocak 2021 tarihinde Avrupa Birliği dönem başkanlığı görevini Portekiz’e devreden Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, çalışma ziyaretleri kapsamında bugün Türkiye’de olacak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir görüşme sağlayacak.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın sürpriz bir biçimde Türkiye’yi ziyaret ediyor olması, Avrupa Birliği’nin özellikle Türkiye’nin bu yıl için beyan ettiği reform sürecine tam destek verdiği olarak değerlendiriliyor. Ayrıca Avrupa Birliğinin bu süreci samimi şekilde ele almada kararlılığının göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.