Türkiye’de Türü Bilinmeyen Mutantlı Virüs mü Tespit Edildi?

Türkiye’de Türü Bilinmeyen Mutantlı Virüs mü Tespit Edildi?

Koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonun birçok ilde görüldüğünü söyledi. İşte detaylar...

Türkiye’de türü bilinmeyen mutantlı virüs mü tespit edildi? Koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonun birçok ilde görüldüğünü söyledi. Güney Afrika, Brezilya ve İngiltere varyantlı virüs dışında türü bilinmeyen yeni tip koronavirüsün tespit edildiğini açıkladı.

Kişisel tedbirlerin artması yönünde uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu virüsün daha çabuk bulaştığını, küçük bir partikülünün bile hastalık yarattığını, özellikle kapalı ve kalabalık ortamlarda bulaşma ihtimalinin yükseldiğini söyledi.

mutasyonlu-virus.jpg

Virüsün yayılmasına değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 263 kişide İngiltere varyantlı virüsün görüldüğünü, 23 kişide Güney Afrika varyantlı virüsün belirlendiğini aksetti. Bunun dışında 106 kişide kökeni belli olmayan varyantlı virüsün tespit edildiğini dile getirdi.

Bakan Koca Uyardı! Mutant Virüs Sayısı Artıyor!

Bakan Koca uyardı! Mutant virüs sayısı artıyor! Vatandaşa bu konuda uyarıda bulunan Sağlık Bakanı Koca, kısıtlamaların süreceğini, şu anlık için alınan tedbirlerin iyi yönde olduğunu, yeni tedbirlerin gelmeyeceğini, burada önemli olan şeyin kişisel tedbir olduğunu aktardı.

Virüsün diğer koronavirüse oranla daha çabuk bulaştığını söyledi. Mutasyonun yayılması ile birlikte yeni tedbirlerin sorgulandığını açıklayan Sağlık Bakanı Koca, vaka sayılarının arttığını, istedikleri düşüşü yakalayamadıklarını, yakaladıkları durumda tedbirlerin hafifletileceği açıkladı.

mutasyonlu-virus-001.jpg

Kurallara daha sıkı sarılması için vatandaşa uyarı bulunan Sağlık Bakanı Koca, kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak durulması konusunda açıklama yaptı. Yeni tip koronavirüsün kapalı ortamlarda daha çabuk bulaştığına ilişkin duyuruda bulundu.

Yeni Tedbirler Yolda mı? Alınan Tedbirler Gevşetilecek mi?

Yeni tedbirler yolda mı? Alınan tedbirler gevşetilecek mi? Yapılan toplantıda tedbirlerin gündemde olduğunu, fakat şu an için alınan tedbirlerin yeterli olduğunu bildirdi.

Vaka sayısındaki artış nedeni üzerinde mutasyon olmadığını söyleyen Bakan Koca, vaka sayılarının aşılama ile birlikte arttığını, maske kuralının vatandaş tarafından ihmal edildiğini dile getirdi.

mutasyonlu-virus-002.jpg

Son 2 hafta içerisinde vaka sayılarının arttığını, bunun arkasında mutasyonlu virüsün olmadığını çünkü mutasyonun artığı bölgelerde vaka sayılarının artmadığını, bu virüsün sadece bulaştırıcılığının fazla olduğunu açıkladı.

Hafta sonu alınan kısıtlamaların gevşetilmeyeceğini, şu an için devam edeceğini, vaka sayılarına göre karar vereceklerini ifade etti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.