Türkiye’de İngiltere Varyantlı Virüsün Sayısı Artıyor! ‘Daha Dikkatli Olmalıyız’

Türkiye’de İngiltere Varyantlı Virüsün Sayısı Artıyor! ‘Daha Dikkatli Olmalıyız’

İngiltere varyantlı virüs artık Türkiye'de de görülmeye başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bakın neler söyledi. İşte detaylar...

Türkiye’de İngiltere varyantlı virüsün sayısı artıyor! ‘Daha dikkatli olmalıyız.’

İngiltere varyantlı virüs artık Türkiye'de de görülmeye başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere varyantlı virüse yönelik açıklama yaparak bu sayının 128'e yükseldiğini söyledi.

Türkiye’de yeni tip koronavirüs sayısı artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya ilişkin açıklamada bulundu.

İngiltere'de görülen yeni tip koronavirüsün 17 şehirde görüldüğü açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 128 kişi de mutasyonlu virüse rastlanıldığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yazılı açıklamada bulunarak mutasyonlu virüse rastlanıldığını, bu virüsün 17 şehirde görüldüğünü ve sayının 128'e kadar yükseldiğini açıkladı.

Yapılan açıklamalar sonucu uzmanlar, Türkiye’de vaka sayılarının düştüğünü fakat yeni tip koronavirüs ile yükselebileceğini söyledi.

Avrupa’da Vaka Sayılarının Artmasının Tek Nedeni Mutasyonlu Virüs mü?

Avrupa’da vaka sayılarının artmasının tek nedeni mutasyonlu virüs mü? İngiltere'de görülen yeni tip koronavirüs artık Türkiye'de de etkisini göstermeye başladı. Toplamda 128 kişi de İngiltere varyantlı virüs görüldü.

İngiltere varyantlı virüs Türkiye'de 17 şehirde görüldü.

Mutasyonla virüse dair açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyona karşı dikkatli olunması gerektiğini, Avrupa'da vaka sayılarındaki artışın arkasında mutasyonlu virüsün olduğunu, Türkiye'de bu sayının 128 de yükseldiğini ve 17 şehirde mutasyonlu virüse rastlanıldığı tespit edildi.

mutasyonlu-virus.jpg

Açıklamalarına devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün mutasyona uğramış olmasına rağmen aşı çalışmalarını etkilemediğini, aşılama çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini, aşı sevkiyatlarının sürdüğünü söyledi.

Aşılamanın, İngiltere varyantlı virüsü etkileyip etkilemediği ise henüz bilinmiyor.

Yeni Tip Koronavirüs, Aşılama Çalışmalarını Etkileyecek mi?

Yeni tip koronavirüs, aşılama çalışmalarını etkileyecek mi? Öte yandan yeni tip koronavirüsün aşı çalışmalarını zorlayabileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Bilim Kurulu tarafından yapılan açıklamaların kendisi için önemli olduğunu, vefat sayısında yaşanan düşüş oranından dolayı umutlu olduğunu dile getirdi.

Mutasyonlu virüse değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere varyantlı virüs hakkında olumsuz gelişmelerin olduğunu ama bu durumu aşacaklarını söyledi.

Bu açıklamalar sonrası aşılama çalışmasından geçecek olan vatandaşlar, aşının İngiltere varyantlı virüsün önüne geçip geçmeyeceğini merak eder durumda…

Yeni tip koronavirüse dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.