Türkiye Koronavirüs Hakkında Ne Düşünüyor?

Türkiye Koronavirüs Hakkında Ne Düşünüyor?

Türkiye Koronavirüs Hakkında Ne Düşünüyor? Ünlü araştırma şirketi anketleri açıkladı. Türkiye’deki vatandaşlar koronavirüs hakkında ne düşünüyor? Aşı hakkında olumlu düşünenlerin yüzdesi kaç? Hepsi Haberimizde…

Türkiye Koronavirüs Hakkında Ne Düşünüyor?

Ünlü araştırma şirketi anketleri açıkladı. Türkiye’deki vatandaşlar koronavirüs hakkında ne düşünüyor? Aşı hakkında olumlu düşünenlerin yüzdesi kaç? Hepsi Haberimizde…

Dünya genelinde koronavirüs hastalarının hızlı bir şekilde arttığı bu günlerde, bir taraftan aşı çalışmaları yapılırken diğer taraftan da önlemler artırılmaya devam ediyor.

Koronavirüs, 2019 yılında ilk vakaların görülmesinden bu yana 1.5 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Dünya çapında bu virüsü yenmek, tamamen ortadan kaldırmak için farklı çalışmalar yürütülmeye devam ediyor.

Binlerce farklı denek üzerinde yapılan aşı çalışmalarında ise araştırmayı yürüten şirketler üç faz şeklinde gelişen aşının başarılı sonuçlarını Dünya ile paylaştı.

Bazı ülkelerin kendi aşısını kullandığı, kimi ülkelerin ise faz 3 çalışmasını tamamlamış aşılardan sipariş vermesi sonucunda tüm Dünya virüse karşı güçlenmek için çabalıyor.

Ülkemizde de yerli aşı çalışmaları yapılırken, diğer taraftan Çin’den gelen aşının çalışmaları için de altyapı oluşturuluyor.

Peki Türk halkı aşı ve koronavirüs hakkında ne düşünüyor? Optimar şirketi araştırdı.

3 – 9 Aralık tarihleri arasında 2253 kişiyle yapılan anketlerde ne sonuç çıktı?

YAKININIZDA OLAN HERHANGİ BİRİNE KORONAVİRÜS TEŞHİSİ KONULDU MU?

Ankete katılanların yüzde 56,2’si Hayır cevabını verirken, yüzde 39.6’sı yakınlarına koronavirüs teşhisi konduğunu belirtti.

optimar-anket-sonuclari-1.jpg

SİZCE KORONAVİRÜS SAĞLIK TEHDİDİ OLUŞTURUYOR MU?

Bu soruya “hayır” diyenler 13,4 olurken, “evet” cevabını verenlerin oranı ise yüzde 85 oldu.

optimar-anket-sonuclari-2.jpg

KORONAVİRÜS AŞISI YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Ankete dahil olan katılımcıların yüzde 39,2’si koronavirüs aşısının uzun dönemde göstereceği etkiyi görmeden olmayacağını belirtirken, yüzde 52,4’ü aşı olma taraftarı. Yüzde 8,4’lük kesim ise aşı olmayı düşünmediklerini dile getirdi.

optimar-anket-sonuclari3.jpg

PANDEMİ TEDBİRLERİ SİZCE YETERLİ Mİ?

Optimar’ın yaptığı araştırmanın sonucuna göre Türkiye’de alınan tedbirleri yeterli bulmayanların oranı 56,8 olurken, yüzde 35,6’sı pandemi tedbirlerinin yeterli olduğunu bildirdi. Yüzde 7,6’lık kesim ise alınan yasakların gerekli olmadığını savundu.

optimar-anket-sonuclari-4.jpg

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.