Türk Tabipler Birliği Başta Olmak Üzere Meslek Odaları ve Sendikalardan Ortak Bildiri; Kayyum Rektör Atamasını Kınıyoruz!

Türk Tabipler Birliği Başta Olmak Üzere Meslek Odaları ve Sendikalardan Ortak Bildiri; Kayyum Rektör Atamasını Kınıyoruz!

Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere Meslek Odaları ve Sendikalardan ortak bildiri; kayyum rektör atamasını kınıyoruz! İşte haberin detayları...

Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere Meslek Odaları ve Sendikalardan ortak bildiri; kayyum rektör atamasını kınıyoruz!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı protestoya destekler gelmeye devam ediyor.

Melih Bulu’ya karşı öğrenci protestoları devam ederken, Türk Tabipleri Birliği (TTB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de (TMMOB) kayyum rektör atamasını kınadıklarını söyledi.

bogazici-universite-protesto-003.jpg

Ortak açıklama yaparak demokrasi çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini altını çizdi.

Kayyum rektör olarak itham ettikleri Melih Bulu’nun, üniversiteye rektör olarak atanmasının doğru olmayacağı dile getirildi.

MUHALEFET PARTİLER DIŞINDA, ŞİMDİ DE MESLEK ODALARI VE SENDİKALAR…

Muhalefet partiler dışında, şimdi de meslek odaları ve sendikalar... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan Melih Bulu’ya protestolar devam ediyor.

Profesör Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına tepkiler devam ediyor.

Yapılan protestolara birçok muhalefet parti dışında Türk Tabipleri Birliği, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de ortak açıklama yaparak kayyum rektör atamasına tepki gösterdi.

bogazici-universite-protesto-004.jpg

Türk tabipler Birliği, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği ortak açıklama yaparak, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına tepki gösterdiklerini dile getirdi.

ORTAK AÇIKLAMADAN 1 MADDE; HALKIN KADERİ İLE OYNAMAYIN!

Ortak açıklamadan 1 madde; halkın kaderi ile oynamayın! Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından protestoların ardı arkası kesilmedi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin protestolarına, CHP ve HDP başta olmak üzere muhalefet partileri de destek verdi.

Bunun dışında ortak yazılı açıklamada bulunan Türk Tabipler Birliği, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği ortak açıklama yaparak protestolara destek verdiklerini söyledi.

bogazici-universite-protesto-005.jpg

Yapılan açıklamada, seçimlerin demokrasi çerçevesinde yapılması gerektiğini, rektörlerin halk yerel yöneticilerini özgürce seçmek istediklerine değinerek, kayyumlarla atanmış ve dayatmalarla halkın kaderi ile oynanmaması gerektiği konusunda açıklama yapıldı.

Yapılan protestolara destek veren muhalefet partilerine, meslek odalarına ve sendikalara Melih Bulu kanadından bir açıklama gelmedi.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.