Türk Silahlı Kuvvetleri Gövde Gösterisine Hazırlanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri Gövde Gösterisine Hazırlanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri gövde gösterisine hazırlanıyor!TSK son dönemlerin en kapsamlı kış tatbikatını 1-12 Şubat tarihinde Kars’ta gerçekleştirecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri gövde gösterisine hazırlanıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri son dönemlerin en kapsamlı kış tatbikatını 1-12 Şubat tarihinde Kars’ta gerçekleştirecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri son dönemin en kapsamlı kış tatbikatı hazırlıklarını sürdürüyor. Kars’ta 1-12 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan operasyonda bu kez bir farklılık olacak.

AZERBAYCAN SİLAHLI KUVVETLERİ DE KATILACAK

turk-azerbaycan-askerleri.jpg

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri de katılacak! Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 1-12 Şubat tarihinde Kars’ta gerçekleştireceği kış tatbikatına Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri de iştirak edecek. Tatbikatta, topçu bataryaları, tank bölükleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, keskin nişancı timleri, komandolar ve helikopterler yer alacak.

helikopter.jpg

YENİ CİHAZLAR DENENECEK

Yeni cihazlar denenecek! Türk Silahlı Kuvvetleri’nden edinilen bilgiye göre, ‘Kış 2021 Tatbikatı’ Kars’ta 1-12 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştireceği tatbikatta, müşterek, birleşik harekatın icrası hususunda iş birliği ve koordinasyon sağlanması, envanterde bulunan, envantere yeni girmiş olan ve savunma sanayi firmaları tarafından Türk Ordusu için geliştirilmekte olan harp araç ve silahlarının denenmesi amaçlanıyor.

KIŞ ŞARTLARINDA EĞİTİM

Kış şartlarında eğitim… Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştireceği kış tatbikatında yeni nesil harp araç ve silahların denemesinin yapılmasının yanı sıra, birliklerin şiddetli soğuk hava şartlarında, derin kar olan bölgelerde atış ve muharebe kabiliyet ve imkanının da denenmesi amaçlanıyor.

kis-tatbikati.jpg

Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin çetin kış şartlarında arazide yerleşme, ikmal, barınma ve bakım faaliyetlerinde eğitim seviyesinin ölçme ve geliştirilmesi planlanan tatbikatta, komuta kontrol sistemlerinin de kış şartlarında işletilmesinin sağlanması da tatbikatın bir diğer amacının dahilinde yer alıyor.

askerler-tatbikat.jpg

Hava hücum harekâtı, taarruz, havadan atma harekâtı, hava ulaştırma ve lojistik destek faaliyetlerinin yerine getirilmesi planlanan tatbikatta, topçu bataryaları, tank bölükleri, havan takımları yer alacak. Öte yandan keskin nişancı timleri, Komandolar, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli ve helikopterler de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kış tatbikatında yer alacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin yanı sıra bu yol gerçekleşecek olan kış tatbikatına Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri personeli de katılacak.

Kars’ta 1-12 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan tatbikat, operatif seviyede son dönemin en büyük tatbikatlarının başında yer aldığı belirtiliyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.