Tüketici Derneğinden Net Açıklama

Tüketici Derneğinden Net Açıklama

Tüketici Derneğinden net açıklama.Eğitimin uzaktan gerçekleştiği salgında, özel okul ücretleri ödenmeye devam ediyor. Salgının ekonomisini zora soktuğu velilerse arayış içinde. Tüketici dernekleri, özel okullara düşen ücret iadesidir açıklaması yaptı

Tüketici Derneğinden net açıklama.
Eğitimin uzaktan gerçekleştiği salgında, özel okul ücretleri ödenmeye devam ediyor. Salgının ekonomisini zora soktuğu velilerse arayış içinde. Tüketici dernekleri, özel okullara düşen ücret iadesidir açıklaması yaptı

SALGINLA MÜCADELEDE UZAKTAN EĞİTİM

Türkiye ve dünyayı etkisi alan COVID19 salgınıyla mücadele devam ederken, salgının olumsuz yansımalarından biri de kuşkusuz öğrencilerin eğitimine yönelik oldu.

Devlet ve özel tüm okullar, eğitimi internet üzerinden yapmaya başladı. Bu süreçte, çocuklarının eğitimi için oldukça yüklü meblağlar harcayan özel okul öğrenci velileri, özel okulların taahhüt ettikleri kaliteli eğitimi, uzaktan veremediğini öne sürerek, ücret iadesi gibi taleplerde bulunuyordu.

Bazı veliler de, çocuklarını pandemi öncesi özel okullara kaydettirdiklerini söyleyip, salgın boyunca işlerinin bozulduğu, gelirlerinde azalma olduğunu ifade ederek, özel okul sahiplerinden bu noktada kendilerine destek vermeleri gerektiğini belirtmişti.

ÖZEL OKULLAR ZORLUK MU ÇIKARIYOR?

Velilerden gelen şikayetler üzerine, özel okullar mercek altına alındı ancak, bir yandan da çocuklarının eğitim hayatının aksamasını istemeyen veliler, özel okullarla uzlaşma yoluna gitmek istedi. Gittikçe büyüyen sorun karşısında, bazı aileler tüketici derneklerinin kapısını çaldı.
mahmut-sahin.jpg
TÜKETİCİLER BİRLİĞİNDEN AİLELERE DESTEK

Tüketiciler birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, ailelerinin dile getirdiği sorunların çözümü için çağrıda bulundu. Velilerin, daha kaliteli bir eğitim için çocuklarını özel okula kaydedip yolladığını hatırlatan Mahmut Şahin, pandemi sürecinde başlayan uzaktan eğitim sürecinde, özel okul kalitesinin eğitime yansıtılamadığını ifade etti.

Velilerde hedef "iyi bir yüz yüze eğitimdi" vurgusu yapan Mahmut Şahin, yapılan kayıt sözleşmelerinde de bunun böyle belirtildiğinin altını çizdi.

Mahmut Şahin, velilerin tüketici hakem heyetlerine gitmesi halinde, para iadesi alabilmeleri gerektiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.