Trabzon’un “Boncuk”u Dünya Gündeminde!

Trabzon’un “Boncuk”u Dünya Gündeminde!

Hastaneye kaldırılan sahibini 5 gün boyunca hastane kapısında bekleyen Boncuk isimli köpeğin sadakati Dünya gündemine oturdu.

Trabzon’un “Boncuk”u Dünya Gündeminde!

Hastaneye kaldırılan sahibini 5 gün boyunca hastane kapısında bekleyen Boncuk isimli köpeğin sadakati Dünya gündemine oturdu.

Trabzon’da ‘Boncuk’ isimli köpeğin sahibi Cemal Şentürk rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Beş gün boyunca hastanede yatan Cemal Şentürk’ü, köpeği boncuk bir an bile yalnız bırakmadı. Hastane kapısında beş gün boyunca sahibini bekleyen Boncuk, dünya gündemine de oturdu.

BEŞ GÜN BOYUNCA KAPIDA BEKLEDİ

Beş gün boyunca kapıda bekledi! Trabzon’da yaşayan Cemal Şentürk, 14 Ocak tarihinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Cemal Şentürk, rahatsızlanınca ambulans ile hastaneye nakledildi. O anlarda Şentürk’ün köpeği Boncuk, ambulansı takip ederek sahibinin gittiği hastaneye kadar peşinden koştu. Cemal Şentürk’ün hastaneye yatırılmasının ardından Boncuk, hastane kapısında beklemeye başladı. Yakınları köpeği eve götürse de Boncuk tekrar dönerek hastane kapısına gitti.

Beş gün boyunca hastane kapısında bekleyen Boncuk’u hastane çalışanları besledi. Sahibinin iyileşmesi ile duygusal bir kavuşma yaşayan Boncuk ve Cemal Şentürk’ün o anları ise görenleri gözyaşlarına boğdu.

boncuk.jpg

DÜNYA BASINI ONU KONUŞUYOR

Dünya basını onu konuşuyor! Trabzon’daki hastane kapısında 5 gün boyunca bekleyen Boncuk’un öyküsü Türkiye’de olduğu gibi Dünya basınında da geniş yer buldu. Boncuk’un sadakati ABD ve Avrupa basınında geniş yer bularak okurlarla buluştu. Boncuk’un sahibi Cemal Şentürk onu filmlere konu olan Hachiko adlı köpeğe benzetti.

“NEREYE GİTSEM BENİMLE GELİR”

“Nereye gitsem benimle gelir” diyen Cemal Şentürk, köpeklere olan sevgisini anlattı ve “Köpeklerimin hepsini çok severim, Boncuk bana sevgimin karşılığını sundu, kendine daha çok bağladı bu şekilde. Biz zaten her yere beraber gideriz, nereye gitsem benimle birlikte gelir, hiç yanımdan ayrılmaz.” Dedi.

Dünya basınının Boncuğu konuşuyor olması değerlendiren Şentürk, “Boncuk benim Hachikom oldu. Japonya’da ölen sahibini yıllarca bekleyen Hachiko’nun sadakati Boncuk’ta da var. Bu da benim Hachikom, öyle bakıyorum” dedi.

Cemal Şentürk’ün kızı da köpekleri Boncuk’un babalarına olan düşkünlüğünü anlattı, “Babam üzgün olsa onu hissediyor, gözünün içine bakıyor. Bir iki gün babamı görmese oturup ağlıyor, onun yaptığı bu hareketleri görmek çok başka bir duygu. Bence herkes hayvanları sevsin, kimse eziyet etmesin” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.