Terörün Cani Yüzü; Silahsız ve Masum 13 Vatandaşı Katlettiler…!

Terörün Cani Yüzü; Silahsız ve Masum 13 Vatandaşı Katlettiler…!

Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak’ta devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda teröristlerin 13 Türk vatandaşı şehit ettiğini açıkladı. İşte detaylar...

Terörün cani yüzü; silahsız ve masum 13 vatandaşı katlettiler…! Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak’ta devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda teröristlerin 13 Türk vatandaşı şehit ettiğini açıkladı.

Teröristler Gara'da 13 Türk vatandaşını şehit etti. Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 13 Türk vatandaşının teröristler tarafından şehit edildiğini açıkladı.

askeri-operasyon.jpg

13 Türk vatandaşını şehit eden teröristlerin ise etkisiz hale getirildiğini söyleyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kimisinin başından kimisinin ise omuzundan vurularak şehit edildiğini bildirdi.

Terör örgütlerine yönelik Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda teröristler tarafından rehin alınan 13 Türk vatandaşı şehit oldu. Bakan Hulusi Akar, 13 Türk vatandaşını şehit eden teröristlerin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Biri Omuzundan, 12 Kişi İse Başından Vurulmuş…

Biri omzundan, 12 kişi ise başından vurulmuş… Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gara bölgesinde devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı'nda bölgesel faaliyetlerin ve yoğun çatışmaların devam ettiği alanda, kontrol altında tutulan mağarada 13 Türk vatandaşının naaşına ulaştıklarını belirtti.

13 Türk vatandaşının teröristler tarafından alıkonulduğunu, yapılan çatışma sonucunda naaşlarını ulaştıklarını, teröristler tarafından şehit edildiklerini açıkladı. Yapılan incelemenin ardından silahsız ve masum vatandaşlardan birinin omzundan, diğer 12 kişinin ise başlarından vurularak şehit edildiği tespit edildi.

askeri-operasyon-001.jpg

13 Türk vatandaşının şehit edilmesi ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, PKK'nın cani ve kalleş yüzünün bir kere daha ortaya çıktığını belirtti.

Şehit Naaşlarının Adli İşlemleri Malatya’da Başladı

Şehit naaşlarının adli işlemleri Malatya’da başladı. Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 2 teröristin sağ ele geçirildiğini, ondan alınan bilgilere göre Bakan Hulusi Akar, 13 vatandaşın mağaraya götürüldüğünü, sözde mağara sorumlusu terörist tarafından şehit edildiklerini aktardı.

13 vatandaşın teröristler tarafından şehit edildiğini ve onları şehit eden kişilerin ise etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Teröristlere karşı başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda şehit olan 13 vatandaş ile ilgili adli işlemlerin Malatya'da başladığını duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin millet ve ülkenin güvenliği için bölgedeki askeri çalışmalarını en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar karar ve azimlilikle devam ettireceğini belirtti.

Yapılan askerî harekât sırasında hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, asil millete, Türk Silahlı Kuvvetlerine, millete sabır ve başsağlığı, yaralı askerlere ise acil şifalar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.