Sözcü Gazetesi: Amacımız 2020 Yılında Yaşanan Olayları Kaleme Almaktı, Haberimiz Çarpıtılmasın!

Sözcü Gazetesi: Amacımız 2020 Yılında Yaşanan Olayları Kaleme Almaktı, Haberimiz Çarpıtılmasın!

Sözcü Gazetesi: Amacımız 2020 yılında yaşanan olayları kaleme almaktı, haberimiz çarpıtılmasın! Sosyal medyada çığ gibi büyüyen olaya açıklık getirdi.

Sözcü Gazetesi: Amacımız 2020 yılında yaşanan olayları kaleme almaktı, haberimiz çarpıtılmasın!

Sözcü gazetesi 2020 yılında yaşanan bazı olayları, gazetesinin birinci sayfasında manşet olarak yayınladı. Sözcü gazetesinin birinci sayfasında manşet yaptığı bir olay, tepkiye neden oldu.

‘2020 yılının torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ başlığı adı altında, 2020 yılının olaylarını sıralı şekilde yazdı. Felaketler arasına bir olayın bulunması tepkilere neden oldu.

sozcu-gazetesi-yanitliyor.webp

2020 yılında yaşanan olayları özet haline getirerek, gazetecisinin birinci sayfasında yayınladı. Bunlar arasında uzaktan eğitim ve 19 Mayıs Bayramı'nın balkondan kutlanması da vardı. Normal hayatta yaşanan acı olaylarda gazete tarafından manşet yapıldı.

2020 yılının Temmuz ayında ibadete açılan Ayasofya camisini de felaketler kategorisinde yayınlayan Sözcü gazetesine, tepkiler çığ gibi büyüdü.

Ayasofya Camii’nin açılmasını felaketler başlığı adı altında yayınlayan gazeteye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası, Ayasofya Camisinin açılmasının 2020 yılı için paha biçilmez bir olay olduğunu söyledi.

sozcu-gazetesi-yanitliyor.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cuma namazı sonrası gazetecilerin sorduğu sorular arasında, Sözcü gazetesinin felaketler başlığı adı altında yayınladığı Ayasofya camii de vardı.

Erdoğan'ın verdiği cevap karşısında sessizliğini korumayan Sözcü gazetesi, konuyla alakalı açıklama yaptı.

AMACIMIZ BU DEĞİLDİ!

Amacımız bu değildi diyen gazete, bazı okurların, Ayasofya üzerinden olumsuz algı oluşturmaya çalıştığını dile getirdi.

Haberin tamamen çarpıtıldığını söyleyen gazete, sosyal medya mecrasında Sözcü gazetesine yüklenildiğini, haberin çarpıtıldığını, amaçlarının Ayasofya’yı felaket olarak göstermek olmadığını, gazetenin hedef alındığını ifade etti.

Ayasofya'nın ibadete açılmasını eleştirmediklerini, sadece yıla damgasını vuran olayların kaleme alındığını söyledi.

sozcu-gazetesi-yanitliyor-003.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cuma namazı sonrası gösterdiği tavrın haklı olduğunu dile getirerek, Cumhurbaşkanının sözlerine sonuna kadar katıldıklarını söyledi. Erdoğan'ın bu sözler ile ülkede fikir özgürlüğü olduğuna dikkat çektiğini dile getirdi.

Türkiye'nin en çok satan gazetesi olduğu için kıskanıldığını, bundan dolayı haberlerin çarpıtılarak kamuoyuna yansıtıldığını ve Ayasofya Camii’nin açılışına felaket demek gibi bir kasıtları olmadığını, haberin yanlış yorumlandığını aksetti.

Gazetenin toplumun bir parçası olduğuna değinerek, gazetecinin ise milletin sevindiğini sevinmesi, üzüldüğüne üzülmesi gerektiğini söyledi.

GÜCÜMÜZÜ OKURLARIMIZDAN ALIYORUZ, BÖYLEDE DEVAM EDECEK!

Gücümüzü okurlarımızdan alıyoruz, böylede devam edecek diyen Sözcü gazetesi, saygı çerçevesinde haber yaptığını, yıllarca vatan, millet, devlet, bayrak ve din üzerinden haber yaparken titiz davrandığını çünkü bu unsurların kırmızı çizgileri olduğunu ifade etti.

sozcu-gazetesi-yanitliyor-004.jpg

İç sorunlar ve dış sorunlarda devletin yanında yer aldıklarını, FETO, PKK , gibi terör örgütleri ile mücadele esnasında devletin yanında bulunduklarını, bunun dışında Suriye, Yunanistan, Fransa, ABD, Rusya gibi dış sorunlarda da devletin yanında olduklarını açıkladı.

Tamamen bağımsız bir gazete stratejisine bağlı olarak çalıştıklarının altını çizerek, kimseden emir ve talimat almadığını da vurgulayan Sözcü gazetesi, yanlı bir gazete olmadıklarını, tamamen tarafsız haber ürettiklerini vurgulayarak, bundan sonra da tarafsız haber yapmaya devam edeceklerini, güçlerine sadece okurlarından aldıklarını, hiç kimseye sırtını dayamadıklarını dile getirdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.