Sıra Kur’an-ı Kerim’e Geldi; Başkan Erdoğan Tepkili

Sıra Kur’an-ı Kerim’e Geldi; Başkan Erdoğan Tepkili

Sıra Kur’an-ı Kerim’e geldi; Başkan Erdoğan tepkili. İstanbul Belediyesi tarafından düzenlenen Şeb-i Arus törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kur'an-ı Kerim’in Türkçe okunmasına yönelik yapılan önerileri eleştirdi. Başkan Erdoğan açıklıyor...

Sıra Kur’an-ı Kerim’e geldi; Başkan Erdoğan tepkili.

İstanbul Belediyesi tarafından düzenlenen Şeb-i Arus törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kur'an-ı Kerim’in Türkçe okunmasına yönelik yapılan önerileri eleştirdi.

Başkan Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşarak Kur’an-ı Kerim’in Türkçe okunması konusuna karşı çıkarak tepki gösterdi. Bu karara sıcak bakanları sert bir üslupla eleştirdi.

Kur’an-ı, Türkçe okutma fikrinin İstanbul’dan çıktığını söyleyen Erdoğan, Kuran-ı Kerim’e inananlara seslenerek gereken hürmetin gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

İsim vermeden Ekrem İmamoğlu’na gönderme yapan Başkan Erdoğan, “madem öyle seçim öncesi mihrabiye yerine Kuran-ı Kerim’i Türkçe okusaydın” diyerek eleştirisini sürdürdü.

Konuşmasına devam eden Erdoğan, kimsenin Müslümanların inancına el uzatmasına izin vermeyeceğini, her şeyin istismar olduğunu vurguladı.

kuran-i-kerim-turkce-okundu.jpg

TİCARİ AMAÇLAR UĞRUNA KÜLTÜREL DEĞERLERLE OYNAYACAKLAR

Ülkeyi ileriye taşıyacak her hizmete açık olduklarını fakat Türk milletinin kültürüne ve değerlerine yapılan saldırının hoş karşılanmayacağını aksetti.

Geçmiş dönemlerde de aynı oyunların oynandığına dikkat çeken Erdoğan, ülkenin gündemini bu tür konularla meşgul etmeyeceklerini dile getirdi.

Milletin talebi doğrultusunda hareket edilmediğine vurgu yaparak, ticari ve turistik amaçlar uğruna dini sembollerin karıştırmasını utanç verici bulduğunu söyledi.

Tasavvufa değinen Erdoğan, “Edep ya hu” kaidesini örnek vererek; buna dikkat edilmesi gerektiğini, kimsenin kökenleri ve inançlarıyla uğraşmadıklarını, bundan sonra da uğraşmayacaklarının altını çizdi.

Hz. Mevlana’nın izinden gittiklerini ve bunun saygı hususunda olacağını, millete yapılan tarihi, kültürel saldırıların hoş görülmeyeceğini, böyle devam edilirse hak ettikleri karşılığı alacaklarını ifade etti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.