Sinovac Aşısında 2 Günlük Rötar Söz Konusu

Sinovac Aşısında 2 Günlük Rötar Söz Konusu

Sinovac aşısında 2 günlük rötar söz konusu. Çin menşeli aşı sevkiyatında sorun meydana geldi. Bakanlık aşının 2 gün sonra geleceğini bildirdi.

Sinovac aşısında 2 günlük rötar söz konusu.

Türkiye’nin Çin’den sipariş verdiği aşıların bugün itibariyle ülkede olması bekleniyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşıların 2 gün sonra geleceğini açıkladı.

Aşılarda yaşanan gecikme, aşılama çalışmalarını da aksatmış durumda. Aralık ayı içerisinde yapılacak olan aşılama çalışmalarının, 2021 Ocak ayı itibariyle yapılacağı açıklandı.

Çin aşılarının Pazartesi günü ülkede olacağına yönelik açıklamalar yapılmıştı. Aşılama çalışmalarının da başlayacağını duyurmuş olan Bakan Koca, aşı sevkiyatında sorun çıktığını açıkladı.

sinovac-asilari-2-gun-gecikecek.jpg

Aşılar ne zaman Türkiye’ye gelecek? Aşılama çalışmaları ne zaman yapılacak? Aşı sevkiyatında neden sorun yaşandı? Aşıların Türkiye’ye geleceği tarih belirlendi mi?

Gözler Sağlık Bakanlığının yapacağı açıklamalarına çevrilmiş durumda…

GECİKMENİN NEDENİ AKTARILIYOR…

Gecikmenin nedeni aktarılıyor… Fahrettin Koca, aşı sevkiyatı hakkında gecikmenin nedenine değiniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin menşeli aşıların sevkiyat esnasında sorun yaşamasının nedeni olarak, Pekin’de tekrardan tırmanışa geçen vaka sayıları olduğunu söylüyor.

sinovac-asilari-2-gun-gecikecek-002.jpg

Çin’in başkenti Pekin’de koronavirüs vaka sayıları tekrar tırmanışa geçti. Pekin’de vaka sayılarının artmasının ardından, Türkiye’ye yapılacak olan sevkiyatın gecikeceği açıklandı.

Bakan Koca, bugün gelmesi planlanan SinoVac aşısının, başkent Pekin’de çıkan koranavirüs alarmına takıldığını söylüyor. Aşıların bulunduğu gümrükte de koronavirüs vakasının görüldüğü açıklandı.  

sinovac-asilari-2-gun-gecikecek-003.jpg

Çin tedbir neticesinde bazı kentlere giriş ve çıkışları yasaklamış, bundan ötürü aşı sevkiyatlarında da aksamalar meydana gelmiştir.

Fahrettin Koca aşıların gecikmesiyle alakalı sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

AŞILARIN ÜLKEYE GELİŞ TARİHİ DEĞİŞTİ

Aşıların ülkeye geliş tarihi değişti. Bu gecikmenin ardından Türkiye’de yapılacak olan aşılama çalışmalarının da gecikeceği söylendi.

2020 bitmeden aşılama çalışmalarının yapılacağı Fahrettin Koca tarafından açıklanmıştı. Çin’de ortaya çıkan vaka artışı neticesiyle, aşıların gecikmesi sonucu aşılama çalışmaları, Ocak ayı içerisinde başlayacak.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Fahrettin Koca, sosyal medya aracılığıyla aşıların gecikeceğine yönelik açıklamalarda bulunmuş.  

sinovac-asilari-2-gun-gecikecek-005.jpg

Yaptığı açıklamada, aşıların bulunduğu gümrükte koronavirüs vakasının görülmesi neticesinde, aşı sevkiyatının askıya alındığını söyledi. Aşıların bu sorundan dolayı 2 gün gecikme yaşayacağını aktardı.

Aşıların Ocak ayına girmeden Türkiye’de olması planlanıyor. Aşılama çalışmalarının da 2021 Ocak ayı içerisinde başlayacağı açıklandı. Araştırmalar ve çalışmalar sürüyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.