Şehir Tabelaları Değişti!

Şehir Tabelaları Değişti!

Şehir tabelaları değişti! 81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelaları Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından değiştirildi. Nüfus ve rakım bilgileri artık olmayacak…

Şehir tabelaları değişti!

81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkışlarında bulunan bilgilendirme tabelaları Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından değiştirildi. Nüfus ve rakım bilgileri artık olmayacak…

81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkış tabelaları değiştirildi. Karayolları Genel Müdürlüğü, her sene değişen nüfus yoğunluğu sebebiyle tabelalara yapılan masrafı göz önünde bulundurarak masrafı engellemek adına bir girişimde bulundu. Bundan sonra tabelalarda yalnızca o ilin ismi yazacak.

bursa-tabela-degisti-001.jpg

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yer yıl değişen nüfus verileriyle birlikte il ve ilçelerin giriş ve çıkışlarında bulunan tabelalardaki nüfus bilgileri de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenleniyor.

MASRAFLAR TAMAMEN ORTADAN KALKTI

Karayolları Genel Müdürlüğünün aldığı bu değişim kararıyla birlikte gündeme gelen yeni uygulama ile birlikte tüm il ve ilçe tabelalarından rakım ve nüfus sayıları kaldırıldı. Alınan bu kararla birlikte Karayolları Genel Müdürlüğü harcama tutarlarından bütçeye ciddi bir artı yansımasını hedefliyor. Her yıl değişen rakamlardan dolayı yenilenen tabelaların masrafları artık tamamen ortadan kalktı.

eskisehir-tabela-degisti-001.jpg

Hızlı bir biçimde tüm illerde uygulanmaya başlayan kararla birlikte tabelaların değiştirildiği şehirlerden birisi olan Eskişehir, Bursa, Ankara, Kütahya güzergahlarındaki tabelalarda düzenlemeye göre çalışmalar yapıldı. Eskişehir tabelasında daha evvel yer alan rakım ve nüfus bilgilerinin kaldırılması bölgede yaşayan vatandaşların da dikkatini çekti.

inegol-tabela-degisti-001.jpg

Öte yandan birer birer değişen tabelaları fark eden vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden bulunduğu bölgenin tabelasının fotoğrafını paylaşarak değişimden duydukları şaşkınlığı dile getirdiler.

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.