Salgınla Mücadelede Aşılama Çalışmalarının 2’nci Dozuna Geçildi!

Salgınla Mücadelede Aşılama Çalışmalarının 2’nci Dozuna Geçildi!

Kademeli olarak başlayan aşılama çalışmaları 13 Ocak'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşılanması ile başladı. İşte detaylar...

13 Ocak'ta başlayan aşılama çalışmalarının 2'nci dozu bugün uygulandı. Kademeli olarak başlayan aşılama çalışmaları 13 Ocak'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşılanması ile başladı. Bugün ise sağlık çalışanlarına 2’inci doz aşı yapılıyor.

asilama-turkiye.jpg

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aşılama çalışmalarında bugün 2'nci doza geçildi. 13 Ocak tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri aşılandı. Böylece 13 Ocak tarihinde aşılama süreci başlamış oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşılanmasından sonra 14 Ocak'ta sağlık çalışanları aşılandı. Sağlık çalışanlarına 2’nci doz aşının bugün yapılacağını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısından önce kendisinin ve Bilim Kurulu üyelerinin aşılama çalışmasından geçtiğini belirtti.

3 Milyon Kişi Aşılama Çalışmasından Geçti!

3 milyon kişi aşılama çalışmasından geçti! Şu ana kadar 3 milyon kişinin aşılama çalışmasından geçtiğini söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hedefin yüksek olduğunu söyleyerek nüfusun yüzde 60'ının aşılanması gerektiğini belirtti. Virüs karşısında en büyük silahın aşı olduğunu söyleyerek herkesin aşılanması gerektiğini dile getirdi.

asilama-turkiye-001.jpg

Kademeli olarak yapılan olan aşılama çalışmasında 70 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanacağı açıklandı. 90 yaş ve üzeri kişilerin kademeli olarak aşılaması yapıldı. Aşılaması yapılan vatandaşlar 2’nci doz aşı çalışması için 28 günün olmasını bekliyor. Bakan Fahrettin Koca, 65 yaş ve üzeri kişilere Cuma günü 2’inci doz aşının yapılacağını duyurdu.

Öğretmenler Ne Zaman Aşılacak?

Öğretmenler ne zaman aşılanacak? Öte yandan kritik kamu hizmetlerinde çalışan kişilerin hafta sonu aşılama çalışmasından geçeceğini söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, devlet üstü yöneticilerine seslenerek aşı olmayan kişilerin aşılanması gerektiğini belirtti.

Emniyet Müdürü, Vali, Belediye Başkanları ve Kaymakamları aşılama çalışmasına davet eden Sağlık Bakanı Koca, bu kişilerin vatandaşlara önderlik etmesini istedi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası yüz yüze eğitime değinen Sağlık Bakanı Koca, öğretmenlerin de aşılama çalışmasından geçeceğini belirtti.

asilama-turkiye-002.jpg

Yüz yüze eğitimin başlamadan önce hızlı bir şekilde öğretmenlerin de aşılanacağını söyledi. Eğitime başlayacak sınıflar için aşılama takviminin yapıldığını söyleyerek, Şubat ayının sonuna doğru öğretmenlerin aşılanacağını belirtti.

Öte yandan Ankara Şehir Hastanesi’nde yaptırdığı 2'inci doz aşının ardından telefonuna gelen mesajı paylaştı. Herkesin bu süreçte aşılanması gerektiğini söyleyen Bakan Koca, bunun için çalışacaklarını aktardı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.