Salgının Savaşçıları Yeni Yılda Mücadeleye Devam Etti!

Salgının Savaşçıları Yeni Yılda Mücadeleye Devam Etti!

Salgının savaşçıları yeni yılda mücadeleye devam etti! Koronavirüs nedeniyle çalışmaya devam eden sağlık çalışanları, yeni yıla hastalarıyla birlikte girdiler.

Salgının savaşçıları yeni yılda mücadeleye devam etti! 

Koronavirüs nedeniyle  çalışmaya devam eden sağlık çalışanları, yeni yıla hastalarıyla birlikte girdiler.

2019 yılının aralık ayında kendini gösteren ve sinsice tüm dünyaya yayılan, ülkemizde ise etkisini mart ayında göstermeye başlayan koronavirüs salgını hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Yurt genelinde alınan önlemler her geçen gün vaka sayılarına da yansıyor. Türkiye bu zorlu süreci yaşarken sağlık çalışanları koronavirüse karşı adeta savaş vermeye devam ediyor.

saglik-calisanlari.jpg

YENİ YILA YOĞUN BAKIMDA GİRDİLER

Yeni yıla yoğun bakımda girdiler! Antalya’da koronavirüse yakalanan hastaların hayata tutunabilmesi için mücadele eden Akdeniz Üniversitesi’ndeki sağlık çalışanlarının azmi objektiflere yansıdı. Solunum cihazına bağlı hastaların hayata tutunabilmesi için uğraşan sağlık çalışanları, yeni yıla hastalarıyla birlikte girdi.

hemsire.jpg

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin koronavirüse yakalanan hastaların tedavi edildiği yoğun bakım ve servis ünitesinde görevli sağlık çalışanları, koruyucu tedbirlerin yanı sıra, gözlük, eldiven, maske, koruyucu tulum, siperlik gibi pek çok ürünü kullanarak son derece titizlikle hastaların durumunu takip ediyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TEK İSTEĞİ VAR

Sağlık çalışanlarının tek isteği var! 2020’nin son gününde herkesin ailesi ile birlikte yılbaşı gecesini geçirdiği anlarda sağlık çalışanları yine nöbetteydi.

hastane.jpg

Hastaların sağlığına kavuşması için çabalayan sağlık çalışanlarının tek isteği var, vatandaşların koronavirüse karşı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması.

hastane-yilbasi.jpg

Hastanede nöbette olsalar bile yeni yıla girmenin heyecanını yaşayan sağlık çalışanları, bulundukları yoğun bakım servisinde odaların kapısına “2021” ve “Mutlu yıllar” yazarak, eldivenleri şişirip koridorları süslediler.

yilbasi-hastane.jpg

Hastane koridorlarına yeni yılın geldiğini yansıtan sağlık çalışanları, hastalarına moral verdi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde hemşire olan Kübra Gündoğan, 2020 yılında tüm vatandaşların koronavirüs salgını ile birlikte sağlığın ne kadar önemli olduğunu anladığını söyledi ve 9 aydır kesintisiz yoğun bakımda görev yaptığını dile getirdi.

saglik-calisani.jpg

Gündoğan, “İnşallah 2021 yılında koronavirüsü tamamen yeneriz. Bu sene insanlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına düzgün bir şekilde uyduğu bir yıl olmasını ümit ediyorum. Bizim tek isteğimiz var, insanlarımızın kurallara uyarak yükümüzü azaltması” şeklinde konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.