Sağlık Bakanlığından Yeni Aşı Açıklaması: Çarpıtmalara İtibar Etmeyin!

Sağlık Bakanlığından Yeni Aşı Açıklaması: Çarpıtmalara İtibar Etmeyin!

Sağlık Bakanlığından yeni aşı açıklaması: Çarpıtmalara itibar etmeyin! Bakan Fahrettin Koca, aşı ile ilgili yol haritasının devam ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığından yeni aşı açıklaması: Çarpıtmalara itibar etmeyin! 
Bakan Fahrettin Koca, aşı ile ilgili yol haritasının devam ettiğini söyledi.

İşte Bakanın açıklaması...

2020/12/25/asilama-tarihi-belli-oldu-001.jpgGERÇEK DIŞI BİLGİLERİN YAYILIMI DA ÇOK YÜKSEK HIZDA GERÇEKLEŞMEKTEDİR

Aşı programımızdaki hedef gruplara göre aşı uygulaması ile uyumlu olarak tedarik ve lojistik planlaması yapılmıştır.
Yaşadığımız devirde bilgiye ulaşmanın kolaylığı yanında gerçek dışı bilgilerin yayılımı da çok yüksek hızda gerçekleşmektedir. Yanlış ve yönlendirici bilgilere itibar etmemenizi, resmi açıklamalarımızı takip etmenizi rica ederim.

Aziz Vatandaşlarım, Değerli Basın Mensupları,

Bugün gerçekleştirdiğimiz Bilim Kurulu toplantımızda aşı programındaki gelişmeleri ele aldık. Şu ana kadar yapılan aşı programı kapsamında 1 milyondan fazla vatandaşımız aşılanmış bulunmaktadır. Aşı programının 1. aşaması bildiğiniz gibi sağlık çalışanlarımızla başladı ve 980 binden fazla sağlık çalışanı aşı oldu.

2020/12/12/asilama-tarihi-belli-oldu-001.jpgSalı günü itibariyle de huzurevlerinde ve bakım evlerinde kalan vatandaşlarımızla bu vatandaşlarımızın bakımında görev alan personelin aşılanmasına başlandı. 

90 YAŞ ÜZERİNDEKİ VATANDAŞLARIMIZIN DA AŞILANMASINA DÜN İTİBARİYLE BAŞLANDI

Ayrıca 90 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına dün itibariyle başlandı. 90 yaşından büyük vatandaşlarımız için sağlık ekipleri evlerine giderek aşı uygulamasını yaptılar. Aşılama kapasitesinin her geçen gün artacağını bilmenizi isterim.

85 YAŞ ÜZERİNDEKİ VATANDAŞLARIMIZIN DA AŞILANMASINA BAŞLANACAKTIR

Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirme ile yarından itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız da evlerinde aşı olacaklar. Evlere aşı için giden ekibimizde hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunmaktadır. Aşı uygulama süresini artırsa da bu gruptaki vatandaşlarımız için en uygun şartlarda aşı yapılmasından yanayız.

2020/12/12/asilama-calismalari-asi-guven-vermeli.jpgAziz Vatandaşlarım,

Tüm dünyada aşı programlarını yürüten ve başlatmaya çalışan ülkeler doğru tedarik planlaması yapmaya çalışmaktadır. Biz de vatandaşlarımız için bir tedarik ve aşı programı planlamasını erkenden yaptık.

Aşı programımızdaki hedef gruplara göre aşı uygulaması ile uyumlu olarak tedarik planlaması yapıldı ve bu programa uygun olarak uygun dozlarda aşı tedarik edilmektedir. Her bir aşamada aşı programına ara vermeden sürekli aşılama yapılabilecek bir plan çerçevesinde aşı lojistiği devam edecektir.

EN KISA SÜREDE EN ÇOK VATANDAŞIMIZIN AŞIYA ULAŞMASI

Mümkün olan en kısa sürede en çok vatandaşımızın aşıya ulaşmasını temin edebilmek için tüm şartları zorluyoruz.

2020/12/07/toplu-asilama-basladi.jpg

Yaşadığımız devirde bilgiye ulaşmanın kolaylığı yanında gerçek dışı bilgilerin yayılımı da çok yüksek hızda gerçekleşmektedir. Yanlış ve yönlendirici bilgilere itibar etmemenizi, resmi açıklamalarımızı takip etmenizi rica ederim.

Saygılarımla,
Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.